Každý národ či krajina má svoje legendy... Nechajte sa vtiahnuť do jednej z nich -  tragického príbehu zamilovaného páru nešťastnej Menir a Rhysa.
...je druhým oficiálnym náboženstvom Iránu. Vzniklo v polovici 19. storočia, v čase moslimského a kresťanského očakávania božieho posla.
...Iránu sú zložité. Koncom 70-tych rokov tu bola rozpútaná "islamská revolúcia", ktorá trvá dodnes. Objavujú sa však snahy vymaniť Irán z medzinárodnej izolácie...
...v Iráne (Nowruz) sa začína prvým dňom jari, dňom jarnej rovnodennosti (20., 21. alebo 22. marca). V tento deň sa spieva, hoduje a pije čo hrdlo ráči...
Nevesta oblečená v bielom hodvábe so zlatými výšivkami sedí oproti zrkadlu, ktoré lemujú dva veľké svietniky znázorňujúce svadobný pár...
MUDr. J. Martinka: "Zájazd je už tri roky zaradený do programu cestovnej kancelárie. Žiaľ, vďaka neinformovanosti majú ľudia obavy o svoju bezpečnosť."
...je náboženstvo starého Iránu, ktoré postavilo do centra pozornosti etický protiklad dobra a zla. Na tieto idey nadviazal judaizmus a po ňom kresťanstvo.
...je predovšetkým rozmanitá: ovplyvňuje ju vkus približne 30-tich národností, podnebie plné kontrastov a, samozrejme, arabská kuchyňa.
...chellow a khoresh sú názvy jedál, ktorým sa v Iráne nevyhnete. Čo sa pod týmito názvami skrýva? Pečené a dusené mäso a špeciálny spôsob prípravy ryže.
...produktom Stredného východu patrí r u ž o v á v o d a. Je samozrejmou súčasťou kozmetiky a používa sa tiež na prípravu osviežujúcich nápojov.
...sú zvyčajne postavené v tesnom susedstve mešity. Kúpeľná budova s kupolou a úzkymi oknami slúži ako centrum spoločenského života...
"Iránky sa realizujú predovšetkým v rodine, ale sú v nej skutočnými "vládkyňami"; určujú celý chod domácnosti, rozhodujú o peniazoch aj o výchove detí."
Bahaizmus zdôrazňuje rovnoprávnosť a zásadný význam vzdelania pre obe pohlavia. Poukazuje tiež na význam ženy pre život spoločenstva...