Desatoro prikázaní skutočnej dámy

Väčšina žien v dnešnom uponáhľanom svete, kde od nás očakávajú, že budeme nepoddajné a silné, často zabúda aké to je byť skutočnou dámou. Vlastne stačí, aby sme venovali pozornosť niektorým maličkostiam, a tým môžeme dosiahnuť pozoruhodné zmeny, ktoré si všimnú aj muži okolo nás.

freepik_w_0923

Moderné ženy si zvykli na to, že si veľa vecí zariadia samé, chodia do autoservisu a zvládnu aj výmenu žiarovky. Rovnoprávnosť žien je obľúbenou témou už veľmi dlho, ale ak ju dotiahneme do dokonalosti, tak potom nebuďme prekvapené, že sa k nám tak budú aj muži správať.
Určite je skvelé byť šikovnou ženou, ale nepadne vám dobre, keď sa chováte ako dáma a muži vám otvárajú dvere a nosia raňajky do postele? Ak si chceme všetko zariadiť samé, tak vytúžený rešpekt nikdy nezískame a v očiach iných budeme iba na úrovni super ženy.

Dámu od ženy odlišuje hneď niekoľko faktorov. Rodená žena si vyberie červený lak na nechty a pompézne doplnky, aby pútala pozornosť svojím vzhľadom. Dáma také niečo nepotrebuje. Skutočná dáma žije sama so sebou v harmónii a má zdravú hrdosť, ktorá je zrejmá z jej pohybov a chovania. Jej je  štýl kultivovaný a jasný, či už ide do divadla alebo na nákup do najbližšieho supermarketu. Ľudí očaruje svojou osobnosťou a intelektom. 

A aké sú tipy, na ktoré by sme nemali zabúdať, ak chceme, aby sa k nám muži a ľudia okolo nás chovali ako k dámam?

1. Kráčajte vzpriamene, s hlavou hore. Toto „hrdé“ držanie tela vás odlišuje od ostatných a pôsobí explicitne.

2. Držte sa pravidla „menej je niekedy viac”: nenoste naraz priveľa mejkapu alebo šperkov. Namiesto toho sa držte klasickej, nenápadnej elegancie.

3. Dovoľte mužom nosiť vašu batožinu, nezaťažujte sa ťažkými vecami.

4. Vyhýbajte sa topánkam na príliš vysokých podpätkoch! Iba málo žien vie v takýchto topánkach chodiť a veľmi ľahko sa môžete stať terčom posmechu! Zvoľte si radšej o niečo nižšie, klasickejšie topánky, v ktorých môžete chodiť sebavedome.

5. V reštaurácii by mal objednávať muž. My si samozrejme vyberieme, čo budeme jesť.

6. Nikdy slepo nenasledujete módne trendy! Formujte svoj štýl podľa vašej osobnosti. Budete sa cítiť oveľa istejšie, ak budete mať oblečené to, v čom sa cítite dobre.

7. Vaša sukňa by nemala byť príliš krátka! Nič nepokazíte, ak si vyberiete klasickú sukňu po kolená, ktorá môže byť dobrou voľbou ako na večeru, tak i na obchodné stretnutie.

8. Buďte k ľuďom okolo vás príjemná! Skutočná dáma je síce sebavedomá a elegantná, ale tiež sa nikdy nezlostí.

9. Kúpte si elegantné, klasické, čierne šaty! Môžete ich nosiť na každú príležitosť okrem svadby a máte na výber z množstva strihov.

10. Neprekladajte si nohy! Ak chcete sedieť elegantne, prekrížte si nohy voľne v úrovni členkov alebo spojte nohy v kolenách a nohy majte pri sebe.

Byť skutočnou dámou je výzva – a či už sme skutočné dámy alebo rodené ženy, oplatí sa používať niektoré triky a tipy aj v našom emancipovanom svete.

Zdroj foto: Freepik

1 Komentár

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.