Test: Tajomstvo vo vašich vlasoch

Aký vzbudzujete dojem? Práve toto tajomstvo je možno ukryté vo vašich vlasoch. Vedeli ste, že spôsob, akým si češete vlasy, o vás veľa vypovie?


Kto mal najdrahšie vlasy? Elvis Presley! Jeho osobný kaderník predal pramienok vlasov dlhý približne 7,5 cm za 115 120 amerických dolárov!

„Cestička vo vlasoch vysiela skryté signály a o tom, či používate skôr ľavú alebo pravú hemisféru – a tiež vypovedá o dôležitých vlastnostiach ako serióznosť, kreativita alebo logika,“ hovorí kultúrna antropologička Catherine Walterová. Tak si vyberte svoj účes a prečítajte si, čo o vás prezrádzajú vaše vlasy.

CESTIČKA VPRAVO

Ste srdečná a starostlivá.

Máte cestičku vpravo? Riadite sa skôr srdcom než hlavou! „Náš výskum zistil, že máte silnú intuíciu, kreatívne a opatrovateľské schopnosti, vďaka ktorým ste extrémne otvorená a dobrosrdečná,“ hovorí Walterová. A čo je na vašej dobrosrdečnosti najlepšie? Láska, ktorú druhým rozdávate, sa k vám vracia tisícnásobne.

CESTIČKA VSTREDE

Ste odolná voči stresu.

Nikto by o vás nikdy nepovedal, že ste vystresovaná. Tak ako váš účes, aj vy hľadáte rovnováhu, nech sa deje čokoľvek.“Ľudia uprostred s cestičkou sa zvyknú držať zlatej strednej cesty, a tak je aj správanie rezervované, čím sa vyhýbajú nedorozumeniam,“ hovorí Walterová. Iba zriedkavo vás nejaký problém vyvedie z rovnováhy. Keď sa situácia príliš vyostrí, radšej si rýchlo doprajete prestávku na oddych. Ak ste naozaj chytrá! Výskum dokazuje, že takéto prostriedky proti stresu znižujú krvný tlak a srdcový tep, čím vás udržujú permanentne v pohode.

ŽIADNA CESTIČKA

Ste kreatívna priekopníčka.

„Ženy bez cestičky (najmenej populárny štýl) sú výstredné, zaujímavé umelecké typy, ktoré svojmu životu udávajú vlastné tempo,“ hovorí Walterová. Skutočne šťastnou vás urobí kreatívna zmena a to je dobrá správa. Flexibilná myseľ a predstavivosť je indikátorom vysokej inteligencie. Vaša kreativita sa prejaví naplno vždy, či už sa rozhodnete zúčastniť na kurze výrobe šperkov, alebo premiestniť nábytok v spálni.

CESTIČKA VĽAVO

Ste spoľahlivá a priebojná.

Ľudia, ktorí majú cestičku vľavo, myslia ľavou časťou mozgu  - sú orientovaní na logiku a detaily. „Sú to ľudia s jasnou hlavou, zameraní na dosahovanie cieľov,“ hovorí Walterová.Štúdie naozaj ukazujú, že ľudia, ktorí nosia cestičku vľavo, sú výbornými funkcionármi, pravdepodobne preto, že disponujú veľmi presvedčivými názormi.

Z knihy Testy, ktoré vás odhalia – Robin Westen

1 Komentár

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.