Harald Glööckler...

... je súčasný extravagantný nemecký návrhár a dizajnér, ktorý sa začal zaujímať o svet módy už v ranom veku.


Od malička bol veľmi tvorivý a rád kreslil. Svedčí o tom aj prvý návrh šiat, ktorý vytvoril ako sedemročný pre svoju tetu, ktorá bola krajčírkou.

Narodil sa 30. mája v roku 1965, v rodine majiteľa reštaurácie v Maulbronn v Bádensko-Württembersku. Jeho dospievanie poznamenala tragická smrť matky v období,  keď mal Harald len štrnásť rokov. Odjakživa sa zaujímal o módu, preto do svojich 22 rokov pracoval v obchode s odevami.  Vždy sníval mať vlastný obchod. Tento sen sa mu splnil v roku 1987. Spolu so svojím spoločníkom Dieterom Schrothom si otvorili prvý obchod v Stuttgarde. Ponúkali v ňom hlavne džínsy a košele podľa Haraldových návrhov.

Ďalším medzníkom v jeho profesionálnom  živote sa stal rok 1990. Zakladá svoju obchodnú značku Pompöös s novým logom -  zlatou korunkou. V tomto čase si mení aj svoje priezvisko z Glöckler na Glööckler, aby sa tak priblížil k obchodnej značke.

Prvú módnu prehliadku zorganizoval v Stuttgarde, štyri roky po založení značky Pompöös. Do začiatku nového milénia Harald Glööckler organizuje ďalšie módne prehliadky, na ktorých nechýbajú známe celebrity ako Gina Lollobrigida, Brigitte Nielsen, Amanda Lear a Chaka Khan. Jeho módne doplnky sa predávajú v tomto období v 40 krajinách sveta.

V novom tisícročí sa angažuje  v prospech združenia na ochranu práv zvierat PETA, proti používaniu pravej kožušiny v módnom priemysle a v roku 2005 sa stal veľvyslancom nemeckého fondu pre deti (Deutsche Kindehilfswerk).


V nasledujúcich rokoch prichádza s rôznymi kolekciami Pompöös, ako Pret Nosic, s prvou vôňou Glööckler "WITH LOVE", šperkami, spodnou bielizňou, pánskymi odevami, obuvou, posteľnou bielizňou, bytovým textilom  a interiérovými svietidlami.

Glööckler by EGLO

Dizajnér navrhol pre EGLO nevšednú radu svietidiel, ktoré sú fascinujúce, bohato zdobené a celkovo odlišné. Táto kolekcia s extravagantným nádychom vás prenesie do obdobia Ľudovíta XIV. alebo do lesku obdobia Grety Garbo. Blyštiace sa krištále sa tiahnu celou kolekciou ako tenká červená línia.

 
Zlato, striebro, krištále, čierna, biela, zamat, kráľovské korunky, lesk a trblietanie – to je poznávacie znamenie svietidiel Glööckler, ktoré určite rozžiaria každú miestnosť a premenia ju na kráľovskú komnatu.

1466 komentárov

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.