Calvin Klein a šokujúce zaujímavosti o jednej z TOP módnych značiek

CK. Dve písmenká, ktoré sú symbolom luxusu najhrubšieho zrna. Značku Calvin Klein pozná asi každý, kto sa, hoci aj minimálne, orientuje vo svete módy a doplnkov. My sme pre vás však zozbierali sériu zaujímavostí, o ktorých sa na verejnosti zas tak často nehovorí.

calvin klein 1000x800

Za dnes svetoznámou značkou stojí Calvin Richard Klein. V roku 1942 sa narodil v židovskej rodine – jeho otec Leo bol imigrantom z Maďarska, matka Flore zase pôvodom Rakúšanka. Calvin vyrastal v nechválne známej časti New Yorku, v Bronxe. Je zaujímavé, že z miestnej židovskej komunity sa vo svete preslávilo hneď niekoľko dizajnérov – okrem Kleina napríklad Robert Denning alebo Ralph Lauren.

Začiatok na 7 dolároch za kus

Calvin Klein mal veľmi silné puto so svojou babkou, ktorá pracovala ako krajčírka. Bola mu zároveň veľkou inšpiráciou a Klein v tínedžerskom veku trávil dlhé hodiny študovaním dizajnu, kreslením a navrhovaním oblečenia a tiež jeho výrobou. Praktické skúsenosti so šitím získaval počas piatich rokov, kedy pracoval ako učeň pre Dana Millsteina, výrobcu oblečenia a kabátov v New York City na Siedmej Avenue a ďalších obchodoch v New Yorku. Vyrábal kúsky, ktoré sa predávali za 7dolárov, pričom on sám zarábal okolo 125dolárov týždenne.

4 milióny za prvé štyri roky

S vlastným podnikaním začal Klein v roku 1967. Musel mu však pomôcť priateľ z detstva Barry Schwartz a to formou 10 000 dolárovej pôžičky. Návratnosť investície bola vysoká a takmer okamžitá – dvojica v priebehu prvých štyroch rokov zarobila viac ako 4 milióny dolárov. Ako to vo veľkých príbehoch býva, osud chcel, aby o Kleinove návrhy úplnou náhodou zavadil pohľadom Don O´Brien, manažér veľkého obchodného domu Bonwit Teller.

Talent sa pozná, keď naň máte nos

O´Brien dohodol Kleinovi stretnutie s Mildred Custin, jednou z veľkých osobností módneho priemyslu s nosom na nové talenty. Schôdzka sa údajne nevyvíjala vôbec dobre, madam Custin sa počas predvádzania Kleinových modelov ani len nepousmiala a dalo sa čakať rázne odmietnutie. Výsledok? Úplný opak! Custin bola ochotná zaplatiť za každý z modelov o 20dolárov viac ako žiadal Klein. Nakoniec spolu uzatvorili objednávku v hodnote 50 000 dolárov a Kleinove modely sa v roku 1968 stali hitom Miss Bonwit salónu.

Do povedomia aj vďaka provokatívnej reklame

Úspechu značky pomohla aj prepracovaná reklama, zobrazujúca modelov a modelky v provokatívnych a vzrušujúcich pózach. Calvin Klein pomohol vstúpiť do sveta šoubiznisu aj takým hviezdam ako Mark Wahlberg alebo Brooke Shields, ktorí začínali svoju kariéru práve u Kleina. Kleinove návrhy, nech už išlo o Calvin Klein hodinky alebo oblečenie pre ženy a mužov, však boli vždy jasne rozlíšiteľné najmä vďaka svojmu jednoduchému dizajnu, ktorému dodnes dominujú kvalitné materiály a čisté línie. 

44 komentárov

 • Komentár Jefferey štvrtok, 02 január 2020 21:53 napísal Jefferey

  Jefferey Maglia Liverpool Jannett LucyM

 • Komentár Janelle štvrtok, 02 január 2020 02:08 napísal Janelle

  Janelle Maglia Inter Bambini FloylmS CleoT

 • Komentár Tamera streda, 01 január 2020 22:12 napísal Tamera

  Tamera Tyskland Kläder KelliKe Kathi

 • Komentár Lester streda, 01 január 2020 21:30 napísal Lester

  Lester PSG Kläder AdellBs Emili

 • Komentár Levi streda, 01 január 2020 18:37 napísal Levi

  Levi Liverpool Fotballdrakter ChuLawl Loren

 • Komentár Buck streda, 01 január 2020 16:22 napísal Buck

  Buck Atletico Madrid Drakt Merixje Emeli

 • Komentár Oliva streda, 01 január 2020 12:25 napísal Oliva

  Oliva Maglia Lazio Mozelle Kandi

 • Komentár Parthenia streda, 01 január 2020 09:42 napísal Parthenia

  Parthenia Maglia Maglia Matthijs De Ligt NidaCla Pedro

 • Komentár Omer piatok, 27 december 2019 05:41 napísal Omer

  Omer AS Roma Tröja DustyMo Tawny

 • Komentár Forest piatok, 27 december 2019 05:10 napísal Forest

  Forest Maglia Napoli ArlenBi Retar

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.