Koreniny

Vôňa a chuťové účinky korenia dokážu premeniť aj celkom jednoduchý pokrm na pozoruhodný gurmánsky zážitok. Stačí dodržiavať zásadu: všetko s mierou...

- Aby vám boli koreniny na prospech a nerobili v kuchyni medvediu službu, kupujte vždy len primerané množstvo korenín a uskladňujte ich podľa odporúčania.
- Dôležité pravidlo zaobchádzania s koreninami: nedržte ich v pôvodnom balení a vedľa seba, pretože sa ich vône premiešajú a vyprchajú. Najdôležitejšie pri skladovaní korenia je, aby uzáver nádobky dokonale plnil svoju funkciu.
- Pri kúpe koreničiek sa neobmedzujte len na nepriehľadné sklo, pretože nie všetky druhy korenia sú citlivé na slnečné svetlo. Pred svetlom treba chrániť hlavne bylinky obsahujúce silice.
- Koreninám nepridajú na kvalite ani extrémne okolnosti: teplo sporáka či rúry, priame slnečné lúče, para...
- Rada odborníkov? Odolajte "prakticky" zmiešaným koreninám (gulášové korenie, grilovacie korenie...), ktoré sú len obyčajným "mixom" s prídavkom solí, farbív... a o ich celkovej kvalite možno pochybovať z mnohých hľadísk.

Tip: Nebojte sa korenia! Stačí sa držať hesla: všetko s mierou. V prípade, že netrpíte zdravotnými problémami, vyskúšajte aj neznáme druhy korenia a dotvárajte nimi jedlo do dokonalosti... Je známe, že niektoré koreniny povzbudzujú trávenie a môžu mať dokonca preventívno-liečivé účinky. Okrem toho korenie dokáže z jedla "vytesniť" kritizovanú kuchynskú soľ.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.