Tantra: Krok za krokom k najhorúcejšiemu sexuálnemu zážitku vášho života

Napísal Kristína Chudá 24. máj 2023

Keď sa povie tantrický sex, tak veľa ľudí len pretočí bábiky a predstavuje si niečo ako šamanský rituál, ktorý vykonávajú len ezoblázni. Tento druh sexu je často nepochopený a nemusíte byť veriaci, superflexibilný ani extrémne duchovne založení, aby ste doň prenikli.

istockphoto_tantra_w_23

Možno je tantrický sex kľúčom k najhorúcejšiemu sexuálnemu zážitku vo vašom živote. Kto by nechcel vyskúšať celotelové orgazmy a euforické pocity? Všetko, čo potrebujete, je otvorená myseľ a ochotný partner.

Čo je to tantra?

Nemôžeme odsudzovať niečo, o čom nič nevieme. Preto by sa malo začať pri počiatku, teda pri otázke: Čo je to vlastne tantra? Doslova v preklade to slovo znamená prepletený vrkoč, čo je taká metafora, v podstate to opisuje splietanie alebo spojenie tantrických náuk na dosiahnutie oslobodenia a osvietenia, teda vyššieho stavu vedomia. Predpokladá sa, že tieto texty a praktiky boli vyučované božstvami a vznikli v hinduizme v polovici prvého tisícročia nášho letopočtu. My sme si zase samozrejme vytvorili istú skratku. Zatiaľ čo staroveké tantrické tradície trvajú stáročia, na Západe je história oveľa kratšia. Mnohí naše poňatie nazývajú „neotantra“. Je to moderný prístup k tantre, ktorý sa zameriava na liečenie traumatických blokov, hlboké prepojenie s vlastným telom a emóciami a na prácu so sexuálnymi energiami.

Nie je to len milovanie sa dlhé hodiny, ako si často ľudia tantru vykladajú. Je to vzájomné prepojenie mysle a tela v spolupráci s jemnými technikami, prehĺbenie intimity medzi partnermi. Prekvapí vás svojimi blahodarnými vplyvmi na celé telo. Zverte sa spolu s partnerom tajomnej tantre a zažite niekoľkohodinový fyzický a duševný pôžitok. Jednotlivé kroky napovedia, ako na to.

Príprava je prvoradá

Tantra hovorí jasne: Ak si chcete užiť čo najlepšie sex s partnerom, musíte sa vedieť uvoľniť a vychutnať každú jednu chvíľku, ktorú mu venujete. Čím viac času a úsilia tomu venujete, tým väčšie potešenie a intenzívnejšiu extázu môžete očakávať. Splniť tento cieľ je možné iba vtedy, ak si naň vyčleníte dostatok času. No iba čas nestačí. Musíte si vôkol seba vytvoriť pekné a pôvabné prostredie, v ktorom sa obaja budete cítiť veľmi príjemne.

Prekvapte svojho partnera tým, že samotné miesto vášho budúceho intímneho zážitku pripravíte už vopred. Siahnuť môžete aj po vonných tyčinkách (olejoch), ktoré dokonale osviežia pomocou vône celú miestnosť. Doprajte si aj hudbu, príjemnú a nerušivú. Mala by vytvárať doprovod, hrať len potichu na pozadí. Nezabudnite taktiež aj na úpravu postele, kde vaše telá splynú v jedno, jednak vďaka dlhotrvajúcej erekcii vášho partnera, ako aj účinkom tantrického sexu. Môžete využiť aj účinky prírodných tabletiek na podporu dĺžky styku.

Vytvorte si vôkol seba pekné a pôvabné prostredie, v ktorom sa obaja budete cítiť veľmi príjemne. Pripravte si miesto vášho budúceho intímneho zážitku vopred, pokojne v posteli aj mimo posteľ na deke na zemi. Nezabudnite na príjemné prikrývky a vankúše.

Siahnite po vonných tyčinkách alebo aromatických sviečkach, či olejoch, ktoré dokonale osviežia pomocou vône celú miestnosť. Ruže, jazmín, ylang-ylang, s týmito vôňami nič nepokazíte.

Tantrická masáž začína dotykmi

Hlavným cieľom má byť dokonalé uvoľnenie jednak vášho, ako aj partnerovho tela. Začiatok venujte vzájomným dotykom vašich nahých tiel rôznymi spôsobmi a intenzitou. Dožičte svojmu partnerovi maximálne možné otvorenie a uvoľnenie sa. Vyskúšajte jemné dotyky rúk, dotyky perami a skúste vystriedať ruky za niečo iné, vzrušujúcejšie – napríklad pierko. Pomaličky krúžte po celom partnerovom tele a následne zrýchlite. Erekcia by nemala na seba dlho čakať. Nepreháňajte to však s intenzitou krúženia. Dotyky a pohyby musia byť jemné a príjemné.

Odporúča sa pri masáži postupovať smerom od hlavy k dolným partiám. Súčasťou masáže musia byť aj intímne partie. Dbajte nielen na fyzické dotýkanie sa, ale predovšetkým na vydávanie energie. Vyskúšajte aj vzájomné objatie: Postavte alebo posaďte sa oproti sebe a pevne sa objímte. Umožníte tým plynutie energie a podporíte silnejšie pocity intimity.

Kontrolujte svoje dýchanie a oči majte otvorené

Udržujte kontrolu nad dýchaním a rýchlosťou pohybov. Dýchajte pokojne a pomaly, nadýchnite sa vtedy, keď partner vydýchne a naopak. Aj vďaka tomu získate hlbšie prepojenie s partnerom. Čím pomalší bude váš dych a pohyby, tým dlhotrvajúcejšia bude erekcia a intenzívnejší orgazmus v závere. Hoci sa to môže zdať ako jednoduchá vec, hľadieť po celý čas intímneho zážitku do očí partnera môže byť ťažšie ako ste čakali. Očný kontakt počas “toho” je základom vzájomného prepojenia partnerov. Sústreďte sa jeden na druhého a užite si čaro momentu.

Nie orgazmus, ale kvalitné uvoľnenie

Pravým zážitkom pri tantrickom sexe nemá byť iba partnerovo vyvrcholenie (môže ich byť aj viac za večer), ale predovšetkým pravé uvoľnenie sa. Hlavným krédom tantrického sexu je meditácia a uvoľnenie tela, ako aj psychiky. Cieľom je aj odďaľovanie samotného vyvrcholenia pri veľkom vzrušení sa. Ako to najlepšie docieliť? Využiť môžete praktiku „v tom najlepšom treba skončiť“ a opakujte ju tak dlho, koľko len vydrží váš partner. Pokiaľ spozorujete, že sa u neho blíži ejakulácia, prestaňte s dráždením. Pokračujte po chvíľke a snažte sa to zopakovať tak dlho, ako sa len dá. Oddiaľovaním si doprajete rozkoš, akú ste doposiaľ možno nikdy nezažili.

Tantrický sex pomáha aj pri probléme s predčasnou ejakuláciou

Tantrický sex si môžu užívať aj muži, ktorí majú problém s rýchlym vyvrcholením. Tu sa totiž nekladie dôraz na výkon, čím sa do značnej miery odstránia obavy zo zlyhania. Cvičením sa telesný kontakt predĺži, a obaja partneri si rozhodne prídu na svoje. Ženy sa dočkajú pozornosti venovanej predohre, muži zažijú hodiny venované intímnostiam so svojou partnerkou.

Netreba sa báť investovať svoj čas do ďalšieho spoznávania i keď nových a nepoznaných, o to viac zaujímavejších a vzrušujúcejších vecí. Môže to priniesť neočakávané spojenie s partnerom, čo v konečnom dôsledku môže znamenať silnejší a šťastnejší vzťah.

Predstavili sme si spôsoby, ako dopriať svojmu mužovi vytúženú dlhotrvajúcu erekciu a súčasne aj väčšiu rozkoš. Tantrický sex je kľúčom k obom týmto cieľom.

Zdroj foto: iStockphoto

1 Komentár

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.