Počuli ste už...?

Každý deň na tejto planéte pribúdajú nové poznatky a teórie; a mnohé sú v priamom rozpore s tým, čo tvrdili tie predchádzajúce...

>> Móda >> Aktuálne >> Počuli ste už...?

... Pozor na telefónne slúchadlo! Pokiaľ sa vám v dolnej časti tváre objavujú rôzne vyrážky alebo akné, príčinou môže byť dotyk telefónneho slúchadla. Dokáže totiž zapríčiniť podráždenie kože a prenášať rôzne infekcie. Vyhýbajte sa teda prikladaniu slúchadla k tvári a preventívne ho každý deň dezinfikujte liehom.

... Kupujte žuvačky s xylitolom! Na rozdiel od žuvačiek, ktoré sú sladené sorbitolom a sukrózou, žuvačky s xylitolom môžu naozaj zabrániť vzniku zubného kazu, prípadne spomaliť vývoj už rozvinutých kazov. Podľa odborníkov baktéria, ktorá je prítomná v ústach, nedokáže xylitol rozložiť tak, aby vznikla kyselina, ktorá zubný kaz vyvoláva.

... Jedzte málo a často! Ak potrebujete znížiť hladinu cholesterolu (predovšetkým "zlého" cholesterolu), rozdeľte si tri "hlavné" jedlá za deň na asi deväť malých porcií. Organizmus bude príjimom potravy menej zaťažený a "zlý" cholesterol sa vám môže znížiť až o 8 %.

... Používajte drevené kuchynské podložky! Zistilo sa, že salmonela a ďalšie baktérie z povrchu dreva rýchlo miznú - zvlášť z toho staršieho. Na plastickom povrchu sa baktériam darí celkom dobre aj po umytí, najmä ak je podložka poškriabaná.

... Pite červené víno! Môžete tak predísť srdečnému záchvatu. Červené víno znižuje zrážanlivosť krvi a dvíha hladinu "dobrého" cholesterolu. Látka nachádzajúca sa v šupke vinného zrnka je, čo sa týka potláčania zrážanlivosti krvi, takmer na úrovni acylpyrínu.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.