Zaostrené na aviváže – prečo ich máme používať? Aké si vybrať?

Aviváže sú neoddeliteľnou súčasťou našej pracej rutiny. A prečo nie? Kto by nemiloval jemnú, hebkú a voňavú bielizeň. Obľúbená značka aviváží Silan prechádza obmenou a vo svojich produktových radoch ponúka hneď niekoľko noviniek.

foto_pranie0420

Avšak aj existujúce produkty ponúkajú silnejšiu vôňu či menšiu praciu dávku. Či už preferujete svieže, kvetinové alebo prírodné vône, so Silanom nájdete vždy presne to pravé pre seba a svojich blízkych.

Prečo by sme mali používať aviváž?

Predtým sme aviváž automaticky dávkovali do práčok hlavne preto, aby oblečenie príjemne voňalo. Ale dnes už vieme, že nejde len o príjemnú vôňu, aj keď tá stále hrá svoju rolu. Prečo teda nezabúdať na aviváž?

Počas procesu prania sa naša bielizeň v práčke rôzne krčí, čo môže mať za následok nedostatok jemnosti po jej uschnutí. S tým bojuje aviváž, vďaka ktorej je oblečenie mäkšie, našuchorenejšie a príjemnejšie na dotyk, teda aj pohodlnejšie počas samotného nosenia. Mäkšiu bielizeň je navyše aj jednoduchšie vyžehliť. Vďaka slabému filmu, ktorý aviváž vytvorí na jednotlivých vláknach, sa špina drží ďalej od povrchu oblečenia a vy ju tak jednoduchšie vyperiete.

Moderné tkaniny a syntetické vlákna môžu byť ďalším dôvodom použitia aviváže. Určite sa vám niekedy stalo, že ste si na seba obliekli obľúbenú blúzku, ktorá sa na vás nepríjemne lepila alebo ste niekoho „kopli“. Za to môže statická elektrina, s ktorou aviváže úspešne bojujú.

Aviváže sa však nehodia na všetky typy tkanín. Vyhnúť by ste sa im mali počas prania uterákov a funkčnej bielizne, ako termobielizeň, membránové bundy a nohavice alebo outdoorové oblečenie. Ak používate sušičku, aj v takom prípade by ste mali použitie aviváže zvážiť.

S avivážami Silan nie je citlivá a jemná pokožka prekážkou

Ľudia s jemnou, citlivou pokožkou alebo tí, ktorí trpia alergiami, sa často avivážam oblúkom vyhýbajú. Produktový rad Silan Sensitive však môže byť riešením. Je vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou, alergikov alebo aj bábätká. Novinkou je variant Derma & Care, ktorý je hypoalergénny, vegánsky, šetrný k pokožke aj k tkaninám a bez obsahu silikónov či farbív. Hodí sa tak pre všetky osoby s citlivejšou pokožkou alebo bábätká. Šetrné zloženie je dermatologicky testované a potvrdené inštitútom Dermatest.

 Prírodné a jemné vône bez výčitiek voči životnému prostrediu

Dodajte svojej bielizni prírodnú sviežosť a neodolateľnú jemnosť s vegánskou avivážou Silan Naturals. Tá obsahuje 100 % biologicky odbúrateľných zložiek* a je úplne bez silikónov či farbív, zmäkčuje preto bielizeň úplne prirodzeným spôsobom. Vďaka menšej pracej dávke a koncentrovanejšiemu zloženiu sa pri výrobe používa o 7 % menej plastového obalu na jednu praciu dávku. Fľaša je navyše vyrobená zo 100 % recyklovaného plastu. Vy si tak môžete užívať jemnú prírodnú vôňu na svojom oblečení bez výčitiek k životnému prostrediu. Vybrať si môžete z dvoch variantov teraz s vylepšenou prírodnou vôňou: Silan Naturals Coconut Water & Minerals alebo Silan Naturals Ylang Ylang & Vetiver.

Vďaka avivážam Silan nájdete presne to pravé pre vás aj vašich blízkych

Produktové rady značky Silan Classic, Aromatherapy a Fresh Control s konceptom 24/7 zaistia neodolateľnú vôňu a neuveriteľnú jemnosť vašej bielizne po celý týždeň. Špičková technológia Green Double-Cap dodá vášmu oblečeniu neprekonateľnú dlhotrvajúcu sviežosť. Vôňa sa najskôr uvoľní vo fľaši, následne sa rozvíja pri praní a sušení oblečenia a naplno sa prejaví pri samotnom nosení. Teraz navyše v koncentrovanejšom zložení, vďaka ktorému vám stačí na jednu praciu dávku použiť menej prostriedku. Vždy sa riaďte pokynmi na zadnej strane obalu, nadmerné množstvo aviváže totiž môže spôsobiť nechcený efekt. Nemusíte sa však obávať, menej prostriedku neznamená menší výkon. Práve naopak – navýšené množstvo parfumu zabezpečí silnejšiu vôňu pre vaše oblečenie. Všetky tieto aviváže obsahujú 97 % biologicky odbúrateľných zložiek* a sú plnené do fliaš vyrobených zo 100 % (väčšie veľkosti z 50 %) recyklovaného plastu. Pokiaľ preferujete intenzívnejšiu vôňu, siahnite po rade Aromatherapy. Pre milovníkov sviežich vôní sú na trhu k dispozícii aviváže radu Classic.

Nová úroveň luxusu so Silan Suprême

Doprajte si dotyk luxusu každý deň, a to vďaka aviváži Silan Suprême. Vylepšený rad prémiových aviváží si zamilujete vďaka zloženiu, ktoré je obohatené o botanické esencie. Tie zaistia neodolateľnú a intenzívnu vôňu, ktorá vás bude obklopovať po celý deň. Navyše aviváž upúta aj novým obalom so saténovým nádychom. Zloženie obsahuje 98 % biologicky odbúrateľných zložiek* a je vylepšené na green perfume caps, ktoré je absolútne bez mikroplastov. Produktový rad ponúka aj úplne nový variant Blossom s elegantnou kvetinovou vôňou.

silan_040623

Všetky inovované produkty značky Silan sú dostupné v maloobchodnom predaji za odporúčanú cenu:

─ Silan Classic 40 pracích dávok – 3,49 €
─ Silan Aromatherapy 35 pracích dávok – 3,49 €
─ Silan Fresh Control 35 pracích dávok – 3,49 €
─ Silan Naturals 62 pracích dávok – 6,19 €
─ Silan Sensitive 62 pracích dávok – 6,19 €
─ Silan Suprême 54 pracích dávok – 6,19 € 

*Vzťahuje sa na organické zložky podľa OECD 301/302

Pomocníci v našich domácnostiach si zaslúžia našu starostlivosť

Zbavte práčku nepríjemného zápachu

Veľa ľudí je presvedčených o tom, že práčku nie je potrebné pravidelne čistiť. Pravdou ale je, že sa v práčke po každom praní usadzujú odolné nečistoty, ktoré môžu spôsobovať nepríjemný zápach. Na vine môže byť časté používanie pracích gélov alebo kapsúl či pranie pri nižších teplotách. Záleží aj na veľkosti práčky. Čím je práčka väčšia, tým ľahšie sa v nej tvoria rôzne usadeniny.

Tohto problému vás rýchlo zbaví nový Persil s technológiou Deep Clean. Inovované zloženie tohto pracieho prostriedku sa postará nielen o dokonalú čistotu vašej bielizne, ale taktiež odstráni hlboko usadené nečistoty a nepríjemný zápach. Či už si vyberiete gél, prášok či kapsuly, variant na bielu alebo farebnú bielizeň, vždy sa môžete spoľahnúť na vysokú účinnosť a perfektný výsledok, a to aj pri nízkych teplotách prania. Stačí prať iba na 20 °C. Odborníci navyše odporúčajú niektoré časti práčky čistiť manuálne. Ide napríklad o silikónové tesnenie pri dvierkach bubna. Zabúdať by ste nemali ani na prepláchnutie spodného odtoku práčky, a to niekoľkokrát do roka.

1 Komentár

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.