Voda a vodné filtre

Minimálne vyznávači destilátov budú potešene súhlasiť s konštatovaním, že voda už dávno nie najzdravší nápoj...

>> Móda >> Aktuálne >> Voda a vodné filtre

Napriek tomu, že chlórovaná "vodovodná" voda spôsobuje - podľa amerických výskumov - 9 % rakovinových ochorení močového mechúra a 18 % (!) rakoviny hrubého čreva, v našich domácnostiach sa z nej denne "veselo" varí a dokonca sa i pije. Tí sčítanejší kupujú vodu "balenú" alebo sa nechali očariť technikou a "začlenili do rodiny" vodný filter.

Nie je však filter ako filter. A najpodozrivejšie je to, čo je univerzálne a dokonalé. Nedajte sa preto mýliť "filtrodílermi": vodný filter "na všetko" neprodukuje čistú pitnú vodu, ale vodu destilovanú; a špecializovaný filter musí byť takpovediac "šitý na mieru" tej vašej vode, inak je to rekvizita.

Ak ste sa teda rozhodli investovať do vodného filtra, vyžiadajte si na príslušnom miestnom úrade informáciu o výsledkoch posledných skúšok kvality dodávanej vody (verejnými vodovodnými rozvodmi) a podľa nej si vyberajte filter. Ku každému vodnému filtru musí byť priložený letáčik s údajmi, kedy je vhodné daný výrobok použiť (odobrený Ministerstvom zdravotníctva SR). Môžete však do svojho zdravia investovať aj viac (hlavne ak patríte k majiteľom vlastného vodného zdroja - pozor(!), podľa meraní 80 % súkromných zdrojov nevyhovuje normám o pitnej vode), a to tak, že navštívite príslušnú hygienickú stanicu a za 2.450 Sk si objednáte kompletnú analýzu "svojej" pitnej(?) vody.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.