5 spôsobov, ako sa zbaviť akné prirodzeným spôsobom

Napísal Kristína Chudá 07. marec 2022

Akné je nepríjemná súčasť dospievania či u žien predmenštruačného obdobia. Povedzme si na rovinu, je to poriadna oštara a pri tom všetkom máte pocit, že ste skúsili už takmer čokoľvek, čo predávajú v obchodoch.

freepikcom_akne2

Akné sa však dá vyčistiť aj prirodzeným spôsobom, hoci ten nezaberá na každý druh vyrážok (napríklad tie, ktoré spôsobujú hormonálny). Nasledujúce príklady teda nie sú univerzálnym riešením. Pravdou však zostáva, že problémy s pleťou často spôsobuje stres, preto stojí za to vyskúšať aj prirodzené metódy.

Zelený čaj

Vďaka antioxidačným a antimikrobiálnym vlastnostiam dokáže extrakt zo zeleného čaju utlmiť aktivitu buniek, ktoré vylučujú maz. Ak to chcete vyskúšať, uvarte si vrecko zeleného čaju (alebo aj matchu, ktorá je podobná) a nechajte ho vychladnúť. Namočte doň čistú handričku a na niekoľko minút jemne pritlačte na postihnuté miesta.

Hamamelový extrakt

Sťahujúca látka, ktorú vylučujú listy a kôra severoamerického kra s názvom hamamel virgínsky, prirodzene vysušuje a sťahuje fľaky. Po vyčistení pleti naneste trošku výťažku na vatový tampón a potrite postihnuté miesta ráno i večer.

Harmanček

Výťažky z harmančekových kvetov pomáhajú tlmiť zápaly, ktoré súvisia s akné. Na vyskúšanie máte dve možnosti – buď zmiešajte obsah čajového vrecka s troškou vody, vymiešajte na pastu a tú si potom naneste na tvár, alebo zopakujte postup z príkladu so zeleným čajom.

Aloe vera

Aloe nie je skvelé len na upokojenie slnkom spálenej pokožky, ale aj na zápaly a podporu hojenia rán či jaziev. Zoškrabte gél priamo z rastliny a naneste ho na postihnuté miesta, alebo si kúpte hotový stopercentný gél, ktorý sa dá kúpiť vo väčšine obchodov so zdravou výživou.

Tea Tree Oil

Tento antimikrobiálny esenciálny olej odblokuje mazové žľazy a upcháva póry, čím pomáha bojovať proti baktériám spôsobujúcim akné. Pretože je úplne prírodný a nie je tvorený chemikáliami ako mnohé iné prostriedky na akné, môžete ho používať tak často, ako chcete. Len si uvedomte, že môže vysušiť pokožku.

Zdroj foto: Freepik.com


https://www.purewow.com/beauty/how-to-clear-acne-naturally

1 Komentár

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.