20 minút každé ráno a prežijete šialený ale šťastný deň

Napísal Kristína Chudá 31. júl 2023

Ráno zazvoní budík! Vy ho vypnete a týmto spustíte lavínu, ktorá sa vám nevyhne. Zaspíte do práce, zápcha na cestách a nahnevaný šéf. Hovorí vám niečo Murphyho zákon? „Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to pokazí.“ A výsledok?

freepik_have_nice_day

Vaše plány na úspešný deň sú v nedohľadne. Riešenie? 20 minút ranného rituálu a váš deň bude šialene úspešný! Je to jednoduché! Človek potrebuje prijímať stravu, aby mohol fungovať a mozog potrebuje šťastie, aby mohol fungovať. Mozog, ktorý je doslova opitý hormónmi šťastia, lepšie zvláda stres a každodenné situácie. 

New York Times spolu so spisovateľom Shawn Achor a s jeho knihou The Happiness Advantage odporúča ranný rituál, ktorý zvýši vaše pozitívne myslenie.

1. Vizualizácia najpozitívnejšieho momentu z minulého dňa

Že nemáte čas? Trvá to len dve minútky. Napíšte si na papier najpozitívnejší okamih z posledných 24 hodín a prežite všetky pocity a emócie ešte raz.  

2. Pošlite milý e-mail

Nemusíte sadať k počítaču. Vezmite si mobil do ruky a za dve minútky mate napísaný email. Nielen že sa vy budete cítiť fajn ale potešíte toho, kto ten mail práve číta.

3. Buďte vďační

Zatvorte oči a poďakujte! Poďakujte, či už za prijatie do práce, zvládnutú skúšku, uzdravenie blízkeho alebo za to, že ste mali šancu začať nový deň. Buďte optimistickí a uvidíte pohár polo plný a nie polo prázdny. Vezme vám to len dve minútky vášho času. 

4. Cvičte

Cvičenie postihuje mozog dvomi spôsobmi. Cvičenie zaplaví váš mozog endorfínmi, takzvanými "hormónmi šťastia", ktoré znižujú stres a pomáhajú optimálne myslieť a cvičením spravíte čo-to pre svoje celkové fyzické zdravie. Desať až pätnásť minút a budete vo forme.

5. Meditujte

Len tak seďte a nasávajte energiu a nechajte myšlienky len tak plynúť. Hlboký nádych a hlboký výdych. Váš mozog dostane viac kyslíka a vy ucítite pokoj na duši.

Na toto všetko vám postačí 20 minút, plus desať 5 minút sprchy a ste ako znovuzrodený. Želáme Vám krásny a úspešný deň.  

Zdroj foto: Freepik


Zdroj: https://www.lifehack.org/523232/you-only-need-20-minutes-for-an-insanely-productive-day-with-this-morning-ritual

1 Komentár

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.