Vhodne zvolené dekorácie z dreva zmenia výraz vášho príbytku na nepoznanie

Čo všetko ponúka drevorezba? Umelecké stolárstvo sa z našich príbytkov nikdy celkom nevytratilo, avšak v posledných rokoch sa vracia vo veľkom štýle a okúzľuje nás svojou jedinečnosťou aj tam, kde by sme to možno nečakali. 

shutterstock_01223

Ktoré kúsky stoja za pozornosť a čím môžete ozvláštniť aj svoju domácnosť?

Stoly na mieru s unikátnou drevorezbou

Veľkou prednosťou nábytku na mieru je jeho originalita a tiež to, že je naozaj na mieru, takže sa nemôže stať, že nábytok do priestoru nezapadne. Okrem rôzne tvarovaných skríň, postelí a knižníc, stoja za pozornosť aj unikátne stoly na mieru, ktoré sa môžu pýšiť gravírovaním alebo prvkami drevorezby. Umeleckí stolári sa vždy snažia o vyplnenie požiadaviek zákazníkov, a to je veľké plus. Pri vymýšľaní drevených aplikácií sa naozaj medze nekladú.

Funkčné dekorácie z dreva aj do modernej domácnosti

Pokiaľ vo vašom dome prevláda ultramoderný štýl, nemusíte sa svojho sna o dreve vzdať. Máme pre vás skvelý tip na luxusné dekorácie z dreva, ktoré vyzdvihnú výnimočnosť každého štýlu.

Zvoľte atypické drevené tienidlá lámp alebo gravírovanie na rôznych kúskoch nábytku a vaše návštevy budú chcieť podobné kúsky tiež. Na jedálenský stôl si zadovážte misku s drevorezbou a hneď bude všetko vyzerať slávnostnejšie. V kombinácii s kovom alebo sklom si tento štýl doplnkov jednoducho zamilujete.

3D drevené obrazy

Nie je obraz ako obraz. Už ste niekedy iste videli obrazy z dreva, ktoré pútajú svojou unikátnosťou pozornosť v každom priestore. Drevorezbárske diela nemusia byť umiestnené iba na chalupách a chatách, ak chcete svoju lásku k drevu ukázať, veľký drevený 3D obraz je skvelou voľbou do obývacej miestnosti či spálne. Malé verzie môžu pokojne zdobiť steny vašich chodieb alebo vstupnej haly. Stačí si len vybrať správny motív a ostatné už môžete nechať na odborníkov.

Drevené sošky a hračky ako dekorácie

Umelecké stolárstvo sa nezameriava iba na úžitkovú funkciu nábytku, a preto má vo svojom repertoári mnohé umelecké kúsky. Ako dekorácie môžete použiť vyrezávané drevené sošky či dokonca detské hračky. Nevynímal by sa vám dobre v rohu detskej izby drevený hojdací koník? A pokiaľ sú deti ešte malé, môžu ho pokojne aj používať.

Drevo má jednoducho svoje kúzlo, ktoré nie je možné nahradiť ničím iným. Tak čo, už ste si vybrali svoj unikátny kúsok?

Zdroj obrázku: Marian Fil / Shutterstock.com

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.