Odpustenie a zabudnutie...

… je určite najlepším liekom na všetky neprávosti a bolesti „sveta“, ktorými trpíte a ktorých sa chcete zbaviť, ale k tomuto cieľu vedie veľmi zdĺhavá a ťažká cesta.

>> Móda >> Aktuálne >> Odpustenie a zabudnutie...

Odpustenie a zabudnutie
Nanešťastie život nám prináša okrem príjemných skúseností aj veľmi bolestivé chvíle, ktoré zlé vplývajú na psychiku. Pre vlastnú psycho hygienu je potrebné naučiť sa zvládať tieto situácie. Jednou z možností je zabudnúť, avšak tento proces je veľmi zložitý a náročný, pretože čím viac sa budete snažiť na krivdu zabudnúť, tým viac sa vám viac vryje do pamäti. Zároveň sa vynárajú negatívne spomienky, ktoré často vyústia do nenávisti k danej osobe - osobám. Práve tento negatívny postoj má špatný vplyv na psychiku a môže vám ublížiť. Na škodu veci, sú dehonestované v súčasnosti myšlienky pozitívneho myslenia. Ten, ktorý už prešiel určitými životnými skúsenosťami so vztýčenou hlavou, určite potvrdí, že sila pozitívnej myšlienky a myslenia má svoje miesto v riešení životných problémov.

Nenávisť
Negatívny postoj k vyriešeniu krivdy, ktorá bola na vás spáchaná, spravidla vždy vyústi v nenávisť. Opantá celú vašu myseľ a nádej na zabudnutie sa vám bude priamo úmerne vzdialovať s vašou nenávisťou. Vaše podvedomie bude stále naprogramované na nenávisť k danej osobe – osobám a vybudujete si pocit neustáleho napätia, ktoré vám bude znepríjemňovať každodenný život. Nezabúdajte, že nenávisť je prvý krok k tomu, aby ste si vybudovali peklo na zemi, pretože vám bráni k uvoľneniu psychiky.

Na záver
Na to, aby ste z nadhľadom zvládali životné problémy, je potrebná vnútorná sila a zrelosť. Nevhodné je utekať pred krivdami alebo problémami alebo zaujať pozíciu sebaľútosti. Z každej takejto krízy, si môžete zobrať ponaučenie a pristupovať k riešeniu problémov s odstupom a s názorom, že čo vás nezabije to vás posilní. Vaše sklamania budú o to menšie, keď sa na druhých budete pozerať viac z nadhľadu, s menším citovým zaangažovaním a väčším pochopením toho druhého.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.