Kroje predstavujú kultúrne dedičstvo každého národa. Svojou rozmanitosťou sú úzko späté s konkrétnou národopisnou oblasťou a často aj s určitou obcou. V nasledujúcom texte sme sa zamerali na naši...
Už desiatky rokov prináša značka Colmar športové a štýlové oblečenie inšpirované talianskym dizajnom z technologicky najprogresívnejších materiálov. Popularitu prinieslo i spojenie značky s lyžiarskym šampiónom...
V septembri uplynie 90 rokov od predaja prvej podprsenky Marks & Spencer. Za ten čas sa bielizeň z M&S stala synonymom pre dômyselné inovácie a strihy, ktoré perfektne sadnú.
...slap sole, chopine alebo patten? Všetky výrazy sú úzko späté s historickými topánkami. Poďme si po poriadku vysvetliť tie najzaujímavejšie.
Napriek tomu, že prvé náznaky obuvi s klinovým podpätkom nachádzame už v Starovekom Grécku,...
Šaty robia človeka, pravda. No neboli to vždy len šaty, ktoré určovali jeho spoločenský status. Peňaženka bola tou, ktorej sa podriadil celý svet a v ňom femme fatale,...
Pokúsime sa vám priblížiť ako išiel čas s obľúbenou súčasťou nášho šatníka – topánkami. Podľa historických prameňov a nálezov, dobová obuv nie vždy bola pohodlná pre jeho nositeľa.
Pokúsime sa vám priblížiť ako išiel čas s obľúbenou súčasťou nášho šatníka – topánkami. Podľa historických prameňov, dobová obuv nie vždy bola pohodlná pre jeho nositeľa.
Takmer každý, koho sa u nás spýtate na modrotlač povie, že je to tmavomodrá bavlnená tkanina s ručne tlačenými vzormi, tradične v našich krajoch využívaná v ľudovom odeve.
Vedeli ste, že ľudia jedného z najstarších historických období v Egypte obdivovali prekvapujúco rovnaký ideál krásy ako my?
„T“ ako trenčkot, „T“  ako twinset,  dva druhy odevov, ktoré sú tu medzi nami vyše sedemdesiat rokov a stále sa do módy vracajú s malými obmenami.
Výroba napodobenín má svoje korene v 19. storoči, kedy návrhári začali svoje výtvory podpisovať. Celý megabiznis s fejkami sa zrodil v období, keď založil Louis Vuitton svoje impérium.
Písal se rok 1947, keď dvadsaťštyriročný Francúz šokoval svojou prvou kolekciou Ligne. Päťdesiate roky sú v znamení nástupu dnes celosvetovo známej značky Dior.
Do začiatku 20. storočia sa šaty vyznačovali „čalúnickým štýlom“, sezónne sa odlišovali len novými ozdobami a doplnkami.
... nám diktuje, čo sa nosí a zároveň je závislá na svojich arbitroch. V minulosti nimi boli šľachtici, umelci a dnes celebrity.
Dnes si už ani nevieme predstaviť, že by v našom šatníku chýbala podprsenka, ktorá tvaruje našu postavu.
Takmer všetky národy sveta v určitom období objavili kúzlo výšivky, a tak sa z pôvodne funkčného charakteru  spájajúcich, začisťovacích, a  spevňovacích stehov vyvinulo umenie, ktoré dodnes očarúva a...
Každá doba má svoje módne "hrôzy". Niektoré obťažujú predovšetkým svojho nositeľa, iné zasa jeho okolie. Krinolína dokázala oboje.