Lord 's Media Center, tlačové centrum na londýnskom kriketovom štadióne, ocenené cenou Stirling Prize, obchodný dom Selfridges v Birminghame, ktory získal nomináciu na cenu Miesa van der Rohe, či Múzeum Enza Fe...
Rozmarné leto sa prehuplo do prvých jesenných dní a Skvost aj v tejto sezóne ponúka v portfóliu nové inšpirácie. Autorské ručne šité šperky dizajnérky Lucie Šimončič z aktuálnej jesennej kolekcie kore...
Sofya Samareva predstavila dve nové zbierky renomovaných podujatí v zahraničí. Návrhárka pokračuje v aktualizácii tradičných klobúkov, ktoré začala navrhovať počas štúdia na UMPRUM.
... je opäť v kurze, predovšetkým jeho stoličky - slávne Panton chairs - sa výborne hodia do väčšiny moderných interiérov a vyrábajú sa aj v detskej verzii.
Je známy aj pod pojmom škandinávska moderna a vychádza  zo umeleckého smeru, ktorý sa vyvinul v modernizmus v priebehu tridsiatych rokov. Predstavuje ho nábytok a predmety do bytu ...
Výstupy z 3D tlačiarne sa využívajú v rôznych oblastiach. Bolo len otázkou času, kedy sa na trhu objavia zaujímavé šperky vyrobené technikou 3D tlače ako tie od dizajnérky Lucie Šupolovej.
Mať talent a vôľu študovať umelecký odbor je jedna vec a názor rodičov druhá. Stále sú však takí, ktorí si cestu k umeniu vyvzdorujú ako romantickí hrdinovia. Katarína Škamlová je jednou z nich.
Drobné doplnky pre menšie deti majú až príliš často diskutabilnú kvalitu dizajnu i vyhotovenia. Keď potom dobrý dizajn vychádza z rúk vedeckej pracovníčky, ako v prípade Daniely Jochec Moškovej,...
"Pri navrhovaní interiérov sme ako architektky narazili na problém neoriginálnych, často plastových doplnkov, ktoré sa nehodili do našich návrhov. Povedali sme si, prečo si teda nevymyslieť vlastné?" hovorí &nb...
Mnohí z nás majú problém s tým, že buď nevedia čo by mali chcieť alebo to vedia až príliš presne. Matúš Maťátko budí dojem, že v tom má jasno.
Doba je zase raz zložitá, všetci riešia závažné otázky, aj výtvarníci. Grafik a ilustrátor Marek Cina však svojimi kresbami vyhlá...
Napriek určitým snahám to donedávna u nás vyzeralo tak, že tlačeniu modrotlače na Slovensku odzvonilo. Až kým sa neobjavil Matej Rabada.
Súťažný návrh Jaroslava Kormanca bol zaujímavý tým, že aj keď išlo o ortopedický korzet a ortézu, akosi mimovoľne pripomínal blatníky motorky.
V súťaži „Ortopedická pomôcka ako módny doplnok“ sa objavil jeden pozoruhodný talent, Samuel Rodzenák, najmladší účastník tejto súťaže.
Hovorí sa, že doma nie je nikto prorokom, tak aj Monika Selecká nedostala za svoju semestrálnu prácu vysoké ohodnotenie.
V dizajnérskej súťaži „Ortopedická pomôcka ako módny doplnok“ sa vyskytla práca, ktorá rozveselila každého porotcu.
Tí z nás, ktorí vyrástli na Bienále ilustrácií detských kníh Bratislava, majú niekedy pocit, že nič nie je jednoduchšie ako vytvoriť peknú detskú knižku.
Dizajnérka Anna Harvanová začínala grafickým dizajnom, odmietla však tráviť pri počítači 28 hodín denne. A aj preto začala háčkovať.