Stratený receptár a láska, ktorá neumrela

Napísal Albatros Media SK, Lindeni 17. január 2021

Koncom januára (vychádza 29.1. 2021) si vydavateľstvo Lindeni prichystalo pre vás túto zaujímavú knihu. Je to citlivý príbeh o rodinných tajomstvách, v ktorom autor svojím nezameniteľným štýlom útočí priamo na naše zmysly – a chuťové poháriky.

Vždy sa musí nájsť čas aj na dobré jedlo a fajnové knihy. Debut francúzskeho kulinárskeho reportéra Jackyho Duranda Stratený receptár a láska, ktorá neumrela spája obe tieto príjemné veci, hlavnými ingredienciami sú láska, nostalgia a tajomstvá. Román je doslova prevoňaný jedlom a poetickou atmosférou. Prajeme vám, aby bol rovnako voňavý a poetický rok 2021.

Stratený receptár a láska, ktorá neumrela - Durand Jacky

Henri, charizmatický majiteľ reštaurácie, bol odjakživa proti tomu, aby sa jeho syn Julien stal kuchárom. Keď upadne do kómy, Juliena posadne jediný cieľ: nájsť zápisník, kde boli zapísané otcove recepty. Julien postupne odkryje niekoľko tajomstiev a konečne pochopí, prečo Henri nechal svoju ženu odísť. Jacky Durand vo svojom románe predstavuje veľkolepý portrét muža, pre ktorého je varenie viac ako len práca: je to dennodenná radosť z možnosti podeliť sa o svoj výtvor, umenie prekonať i nemožné. Odporúčaná cena: 11,99 Eur

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.