Príprava raňajok a rýchlej večere s noblesou!

Napísal Simona Klérková 17. október 2020

Raňajky sú základ nášho jedálnička, nemali by sme na ne zabúdať. Malí aj veľkí by si mali pred odchodom do práce a do školy dopriať poriadnu dávku živín a vitamínov, aby mali dostatok energie na zvládnutie každodenných povinností.

Pripraviť si chutné a výživné raňajky nie je nič náročné, ak vám v kuchynskej výbave trónia tí správni pomocníci. A keď ešte vyzerajú šik a štýlovo, je radosť s ich pomocou pripravovať jedlo. Takými sú dva podmanivo krásne elektrospotrebiče, ktoré slovenská značka Orava odela do očarujúceho šatu v červenej farbe s luxusným leskom antikora.

crispo_hiluxe_orava

Na zaliatie šálky obľúbeného čaju i kávy vám poslúži antikorová rýchlovarná kanvica ORAVA HILUXE, ktorá sa okamžite stane dizajnovou hviezdou vašej kuchyne. Od prvej chvíle sa zamilujete do jej sexi červenej farby, oblých tvarov, vysokého oblúka rúčky pre pohodlné uchopenie a integrovaného analógového teplomera, ktorý počas ohrevu zobrazuje aktuálnu teplotu vody. Ten ocenia hlavne milovníci čaju, ktorí vedia, že zelený čaj by sa mal zaliať vodou s teplotou 60 – 70 0C, ovocný vodou s teplotou 900 a len čierny čaj sa zalieva prevarenou vodou. Navyše, voda prevarená v antikorovej kanvici je bez zápachov a pachute, aby mohla dokonale vyniknúť čistá chuť vášho obľúbeného horúceho nápoja. Orava Hiluxe je dômyselne skonštruovaná tak, aby sa do nej čo najpohodlnejšie naberala voda, aby sa z nej krásnym prúdom liala do pohára i šálky a aby manipulácia s ňou bola pre vás potešením. Okrem príťažlivého vzhľadu prekvapí aj praktickými vychytávkami – vyberateľným filtračným sitkom na vodu, odnímateľným podstavcom otočným o 3600, svetelnou signalizáciou zapnutia a ochranou pred ohrevom bez vody. Vďaka príkonu 1 800 W prevarí vodu za okamih a po skončení úlohy sa automaticky vypne. Naraz v nej ohrejete až 1,8 litra vody, aby ste si čaj a kávu mohli vychutnať spolu s rodinou a priateľmi. Výborne vám poslúži aj na ohriatie vody, ktorou si na raňajky zalejete kašu a na expresnú večeru instantnú polievku. Orava Hiluxe môže byť vaša za 49,90 €.

Druhým očarujúcim pomocníkom je hriankovač na 2 hrianky ORAVA CRISPO, ktorý umožňuje nastaviť až 6 stupňov opečenia chleba. Oceníte na ňom funkciu Stop pre okamžité vybranie hrianok z hriankovača aj šikovný vyberateľný zásobník na odrobinky, do ktorého padajú omrvinky z chleba počas pečenia, takže vám na pracovnej doske neostane neporiadok. Ak sa vám aj stane, že na poslednú chvíľu zistíte, že chlebík v špajze na hrianky už neostal, nevadí. Pokojne vyberte krajce z mrazničky či chladničky, vďaka funkciám Defrost a Reheat si s nimi Orava Crispo hravo poradí.

Rozvoniavajúce hrianky si môžete dopriať každý deň inak – malí ich milujú natrené džemom, alebo nutelou, veľkí si zas radi pochutia na hriankach so všakovakými nátierkami. K sladkej verzii hrianok nakrájajte aj ovocie, k nátierkam neváhajte svojim blízkym ponúknuť poctivú porciu zeleninového šalátu. Pondelok servírujte tuniakovú nátierku, utorok bryndzovú, stredu tvarohovú s pažítkou, štvrtok vajíčkovú, piatok avokádovú, sobotu si doprajte hrianky k praženici a nedeľu oslávte delikatesou, ktorú milujú aj Francúzi – hrianky potrené maslom, na to mäkký zrejúci syr a na plátky nakrájané figy. Každý deň vám s prípravou raňajok rád pomôže hriankovač na 2 hrianky Orava Crispo, ktorý môže byť váš za 44,90 €.

www.orava.eu

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.