Krásne mihalnice...

...dávajú pohľadu zvláštnu, magickú tajuplnosť... Ako ju dosiahnuť bez každodenného nanášania niekoľkých vrstiev farby?

>> Móda >> Aktuálne >> Krásne mihalnice...

Túžite byť členkou klubu "krásnych mihalníc"? Nasledujúce informácie sú tu pre vás:

- V prvom rade: nevýrazné, svetlé mihalnice si treba dať zafarbiť! Farbenie mihalníc je z hľadiska času i peňazí nenáročná procedúra, efekt je však značný. Farba vydrží na mihalniciach približne mesiac. Ale pozor, nepreháňajte! Čierne mihalnice sa k blondínkam nehodia! A naopak: nenápadné hnedé farby sa pri očiach tmavých typov žien jednoducho neuplatnia.

- Pri zvláštnej príležitosti, ktorá vyžaduje perfektnú úpravu, využite vynález permanentných mihalníc (nejde o nalepovanie umelých mihalníc). Táto krášliaca "záležitosť" vyžaduje trochu trpezlivosti a vydrží niekoľko hodín.

- Novinkou posledných rokov je "mihalnicová trvalá". Vďaka nej sa aj rovné, krátke či riedke mihalnice môžu zmeniť na pôsobivý "vejárik", ktorý dodá oku žiaducu hĺbku a tvári osobitý výraz. Označenie danej úpravy mihalníc ako "trvalá" nie je náhodné - úpravu vlasov nielen pripomína, ale ju priamo kopíruje: Pri "mihalnicovej trvalej" sa totiž na horné viečko upevní nátačka adekvátnej veľkosti (podľa dĺžky mihalníc) a na ňu sa mihalnice natočia. Potom sa na mihalnice nanesie ustaľovač, ktorého úlohou je udržať mihalnice v žiaducom tvare aj po odstráneni nátačky. Mihalnice možno natočiť dohora aj doboku. Výsledný efekt by mal vydržať okolo desať týždňov; v prípade jemných mihalníc o niečo menej.

- Odborníci odporúčajú držať sa hesla "všetko s mierou" a nesnažiť sa predlžovať čas pôsobenia ustaľovača, pretože môže nastať spálenie mihalníc. Na túto skutočnosť treba myslieť predovšetkým pri jemnom type mihalníc, majiteľky ktorých to v záujme výraznejšieho efektu často láka k pokusom... Zodpovedný, profesionálny vizážista sa však nemôže nechať takýmito požiadavkami ovplyvniť. Vypadávanie a lámanie mihalníc či alergické reakcie po procedúre natáčania sa údajne takmer nevyskytujú a vo väčšine salónov ich vraj ani nepoznajú.

Tip: Prirodzený vzhľad natočených mihalníc nekombinujte s používaním farebnej špirály, ktorá môže celkový dojem značne pokaziť. Svetlé mihalnice treba z daného dôvodu pred trvalou zafarbiť (kombinácia oboch procedúr nie je kontroverzná ani z hľadiska cieľového efektu ani z hľadiska zachovania mihalníc). Bez obáv možno pri natočených mihalniciach používať regeneračnú bezfarebnú špirálu, ktorá mihalniciam dodá výživné látky a zároveň ich ešte o niečo zvýrazní.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.