Manažérske líčenie

Napísal Dermacol 14. október 2013

Upravte sa na biznis schôdzku podľa líčenia, ktoré pre vás pripravil vizážista Tomáš Vida v spolupráci s kozmetikou Dermacol. Ako bonus pre vás nalíčil aj na  večernú príležitosť.

 
„Modelkou“ mu bola príjemná mladá dáma  Melinda Péková, ktorá je manažérkou v jednej z najväčších slovenských bánk a riadi oddelenie úverov vo VÚB. Na schôdzky v rámci banky aj stretnutia s klientmi chodí vždy upravená podľa biznis protokolu, rada však využila tipy vizážistu na denné či večerné líčenie.

Bežný biznis deň

Pleť: Neustále zdôrazňované odlíčenie má v starostlivosti o pleť dôležité miesto: zbaví ju nečistôt a pripraví na samotné líčenie. Na citlivú pokožku sú určené špeciálne prípravky, napríklad pleťová voda Sensitive od značky Dermacol. Po dôkladnom odlíčení pleti naneste hydratačný krém, ktorý jej dodá sviežosť a potrebnú vlhkosť. Nasleduje báza pod make-up zabezpečujúca trvácnosť make-upu, potom použite kvalitný make-up, ktorý pokožku nevysuší a vydrží celý deň. Nakoniec naneste farbu na líčka.

Foto: Dermacol

Tip Dermacol: Ak je potrebné korigovať drobné nedostatky pleti, výborná je paletka korektorov s rozjasňovačom - zelený korektor prekryje červené miesta, žltý modrofialové žilky a modrinky, telový pleť farebne zjednotí a rozjasňovač dodá tvári žiarivý look.

Oči a obočie: Pri jemnom dennom líčení sa sústreďte na oči. Naneste podkladovú bázu pod očné tiene a potom kajalovú ceruzku, ktorú rozmažete pri mihalniciach do bázy. K hnedým očiam môžete použiť aj jemný hnedý tieň a do stredu na rozjasnenie oka trocha trblietavého tieňa. Ak máte veľké oči, na ich optické privretie vyskúšajte aj linku: jednoduchšie sa linka nanáša tzv. fixkou – napríklad z kolekcie Black Sensation, ak linku používate často a ste zručnejšia, pokojne použite tekutú.

Tip Dermacol: Veľmi dôležité pre výsledný efekt líčenia je upravené obočie. Ak si ho dáte profesionálne upraviť, doma ho stačí udržiavať už len tieňom alebo jemnou ceruzkou.

Pery: Na zvýraznenie pier použite kombináciu ceruzky a rúžu, opäť prichádzajú do módy skôr matnejšie pery. Ceruzku naneste na celú plochu pier, následne ju vyplňte rúžom.

Foto: Dermacol


Do divadla s klientmi

Večerná príležitosť vyžaduje viac, ako sme zvyknutí cez deň. Krásne zamatová pleť je späť a je jedným z top trendov novej sezóny. Ideálne je make-up a korektor fixovať sypkým transparentným púdrom a stačí, ak si do kabelky vezmete kompaktný minerálny púder. Pri očnom make-upe sa zamerajte na riasy a zvýraznite celú ich líniu dymovým tieňom - pútavý efekt je zaručený. Na zvýraznenie vnútorných kontúr je ideálna kajalová čierna ceruzka a obočie dotvarujte ceruzkou na obočie s hrebienkom. Pre „mäkší“ vzhľad obočia a pre jeho zafixovanie zvoľte hnedú farbu, napr. z očných tieňov Satin Duo od značky Dermacol. Pod obočie naneste rozjasňujúci tieň, oči zväčší a rozžiari. Na líčka môžete použiť aj dve farby naraz, vaše lícne kosti tak vystúpia a celá tvár sa zvýrazní. Pre večernú príležitosť je vhodný aj jemný „bronzer“- farba na líčka, ktorú aplikujete na spánky, hrany nosa a na boky brady, čím tvár vyformujete a docielite priam liftingový efekt. Na pery už stačí naniesť len dlhotrvajúci rúž, prípadne lesk sýtejšej farby.

Foto: Dermacol

Tip vizážistu značky Dermacol Tomáša Vidu: Manažérske líčenie je neutrálnejšie, denné mierne strohejšie, to ale neznamená, že má byť nudné. Pekne upravené obočie a dobrá linka zvýraznia pohľad, ktorý určite upúta. Na večerné podujatia si manažérky môžu dovoliť aj výraznejšie líčenie či mierne extravagantný účes, zvlášť, ak je vizáž doplnená jednoduchými, ale kvalitnými šatami.

Foto: Dermacol


Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.