Kozmetické tipy

V každom veku je potrebné  starať sa o svoju pleť. Podľa typu pokožky si môžete vybrať z množstva pleťovej kozmetiky, preto je rozhodovanie ťažké...


Ste si na 100­% istá,  aký typ pleti máte?
Skúste si spraviť, rýchly „domáci“ test na určenie vašej pokožky. Postačí vám čistý papierový obrúsok, dôkladne očistená a vysušená tvár, na ktorú po hodine priložíte a pritlačíte obrúsok. Podľa mastných máp, ktoré zostali na papieri spoznáte svoj typ pleti.

- Normálna pleť: Slabé mastné stopy v oblasti čela, nosa a brady.

- Zmiešaná pleť: Výrazne mastné škvrny v T-zóne (čelo, nos, brada).

- Suchá pleť: Bez mastných škvŕn.

- Mastná pleť: Takmer celý mastný obrúsok.


Zmiešaná pleť
Tento typ pleti sa vyskytuje najčastejšie a starostlivosť je náročná podobne, ako pri mastnej pleti. Mastné partie sa nachádzajú v T-zóne, suché miesta na krku, hornej pere, lícach a viečkach. Pri čistení a výžive sú vhodné minerálne vody a hydratačné emulzie. Neodporúčajú sa olejové mejkapy.


Mastná pleť
Každá z nás, ktorá je „majiteľkou“ tohto typu pokožky, sa dennodenne stretáva niekoľkými problémami. Pleť je lesklá,  charakteristické sú rozšírené póry na  pokožke, ktoré sa nadmernou produkciou mazu často upchávajú. Následkom čoho  vznikajú uhry a malé vriedky. Pokožka je hrubšia, vyžaduje si väčšiu  starostlivosť , nakoľko má tendencie k znečisťovaniu.  Na druhej strane je tento typ výhodou v neskoršom veku, pretože pleť je hladká a bez vrások.
Starostlivosť: Pravidelné čistenie u kozmetičky,  nepodceňovať zanášanie pórov, ktoré pri zápaloch môžu prerásť do vzniku akné. Odporúčajú sa jemné hydratačné krémy so zmatňujúcimi čiastočkami, mejkapy s antibakteriálnymi prísadami.


NAŠE TIPY

Pred slnečným žiarením a predčasným starnutím pleť ochráni OF 30. Multiaktívny skrášľujúci BB krém 8v1 sa hodí pre všetky typy pleti, je bez parabénov, silikónových olejov a bez parfemácie. Dostanete ho v troch prirodzených odtieňoch –  light, natural a bronze.

Multiaktívny skrášľujúci BB krém 8v1 od Dermacolu

- hydratuje

- zjednocuje tón pleti

- kryje nedokonalosti

- rozžiari pleť

- podporuje regeneráciu

- upokojuje

- zlepšuje pružnosť pleti

- chráni vďaka OF 30

Odporúčaná cena – 9,99 €Aktívne sérum na okamžité zmatnenie a stiahnutie pórov mastnej pleti Sébium Pore Refiner od Biodermy.

Sébium Pore Refiner, 40 ml

- Okamžite a dokonalo zmatňuje všetky typy mastnej pokožky.

- Sťahuje kožné póry, ktoré sa stávajú menej viditeľné.

- Neutralizuje lesk pokožky vďaka unikátnemu pôsobeniu mikročastíc, pokožka tak opticky odráža menej svetla.

- Aktívne látky absorbujú nadbytok mazu.

- Patentovaný komplex látok Fluidactiv® reguluje zloženie a množstvo kožného mazu, a tak pôsobí proti upchávaniu kožných pórov a následnej možnosti vzniku akné.

- Účinné látky čistia pleť a antioxidanty zachovávajú jej prirodzený jas.

- Jemná fluidná textúra sa dobre vstrebáva a zanecháva zamatovo jemný pocit.

- Vhodný tiež ako podklad pod make-up.

- Hypoalergénna parfumácia.

- Nekomedogénny.

Odporúčaná cena  - 14,79 €

Foto: Bioderma, Dermaco

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.