Herpes vašu dovolenku miluje

Letné mesiace sú asi najobľúbenejším obdobím roka. Spájajú sa s dovolenkami, pobytom pri vode, slnením, aktívnym trávením času. UV žiarenie, podráždenie pokožky, zmena stravovania, stres z cestovania či letná romantika veľmi často spôsobujú bolestivý opar.

herpes_22

Na podporu organizmu pri vznikajúcom herpese je na trhu dostupný nový prípravok, HERPES AKUT RESCUE,  ktorý obsahuje až 8 zložiek a nemal by chýbať v žiadnej cestovateľskej batožine.  

Opar  je vlastne ľudové označenie infekcie spôsobenej herpes vírusom. Najčastejším herpetickým vírusom, ktorý vyvoláva  veľmi dobre známe a často opakujúce sa pľuzgierovité ložiská na koži a viditeľných slizniciach  je   Herpes simplex typ 1. Najbežnejšie  sa objavuje na perách počas slnečných dní na dovolenke a málokto ho nezažil. Opar sa môže vyskytnúť aj na tvári, krku či na brade. Lokalita postihnutia v oblasti oka môže dokonca viesť k poškodeniu zraku. Opakované ataky infekcie v tej istej lokalite vedú  často k jazvovitým zmenám kože v mieste recidívy.   

Druhý typ Herpes simplex – typ 2 spôsobuje nepríjemný genitálny herpes, ktorý je najčastejším

ochorením prenášaným prevažne pohlavným stykom. Herpetická infekcia sa šíri  telesnými tekutinami a kontaktom koža – koža.  Recidívy sú časté a bolestivé. Oba vírusy sú infekčné a môžu sa preniesť aj na iné miesto na tele kontaktom s rukami samotným chorým. Každý, koho trápi herpes v akejkoľvek forme túži sa vyliečiť čo najskôr a definitívne.

Ako sa zbaviť herpesu

V každom prípade je namieste okamžitá podpora imunity, lebo jej oslabenie podporilo vyplavenie herpes vírusu do kože. Dostupné krémy a gély fungujú hlavne v počiatočných štádiách oparu, avšak ich efekt je nestabilný z dôvodu  rôznej intenzity vírusového zápalu a času aplikácie.

„Účinnou liečbou pri vyčerpávajúcich opakovaných recidívach je podávanie liekov s protivírusovým účinkom, ktoré nedovoľujú vírusu ďalej sa množiť  a rozširovať lokalitu poškodenia kože  zápalom. Liečebný efekt sa prejaví aj zmiernením opuchu  a bolesti a zrýchleným hojením. Dostupnosť antivirotík v tabletkovej forme je však obmedzená len na lekársky predpis.“ Hovorí dermatovenerologička  MUDr. Eva Škutilová, MPH a dodáva: „Vírus herpesu z tela nikdy neodíde, naša imunita ho však dokáže držať v spánkovom stave a vtedy  o jeho prítomnosti ani nevieme.“

Rýchla prvá pomoc

Nový komplexný prípravok, ktorý prichádza do lekárni a vybraných e-shopov je voľne predajný. Aktívne zložky HERPES AKUT RESCUE bojujú proti rizikovým faktorom vzniku a rozvoja herpesu - prispievajú k správnej imunite, zachovaniu zdravých slizníc a kože, ochrane buniek pred oxidačným stresom a k zníženiu vyčerpania a únavy.

HERPES AKUT RESCUE obsahuje až 8 látok, ktoré prispievajú k 3 úrovniam kontroly akútneho herpesu. Prípravok obsahuje 1. aminokyselinu lyzín, 2. extrakty Houttuynia cordata, glycyrizín zo sladkého drievka a piperín z čierneho korenia, 3. zinok a vybrané vitamíny B2, B6 a C vo forme kapsúl na zapitie.

Určený je  pre dospelých ihneď pri prvých príznakoch herpesu v dennej dávke 3 kapsuly 2 až 3-krát denne na krátkodobé používanie počas 3 – 5 dní.

Pásový opar a ovčie kiahne

Medzi herpetické vírusy sa zaraďuje aj vírus Varicella zoster. V detstve spôsobuje ovčie kiahne až u 90% detí. Tento vírus, ako aj všetky ostatné herpetické vírusy, už navždy ostáva v tele. Pri správnom fungovaní imunitného systému sa nemusí aktivizovať, ale v dospelom veku, pri poklese imunity, pri fyzickom, či mentálnom strese sa môže opäť prejaviť vo forme pásového oparu, ktorý je oveľa bolestivejší a nebezpečnejší ako opar na perách. Na správne fungovanie imunitného systému, ochranu buniek pred oxidačným stresom a na zachovanie zdravých slizníc a kože je tak isto vhodný HERPES AKUT RESCUE.

Rizikové faktory vzniku herpesu

Herpetický vírus nikdy z tela nezmizne. Ak sa raz nakazíte, vírus s vami zostane navždy. V prípade dobrej obranyschopnosti však človeku nemusí ubližovať. Preto je dôležité hlavne správne fungovanie imunity. Slnenie, horúčavy, únava, stres, úzkosť, menštruácia, hormonálna nerovnováha, starnutie, zlá kvalita spánku, ochorenia... to všetko môže spôsobiť oslabenie imunity a spustenie herpesu. Pribúdajú aj ďalšie rizikové faktory moderného života, ako je napríklad tetovanie, zväčšovanie pier a iné estetické zákroky, ktoré vám na počkanie „vyrobia“ herpes.

Viac informácií:  https://www.onepharma.sk/,  Instagram: Onepharma_Slovensko

Zdroj foto: OnePharma

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.