Rebríček sexuálnych vzrušení podľa pohlaví. Ktoré sú to?

Z prieskumu 2 000 mužov a žien na platforme IllicitEncounters.com sa podarilo zostaviť 10 najväčších „nabudzovačov“ pri milovaní. U žien vedie spoločný orgazmus, a u mužov je to naopak prvý sex s novou partnerkou. Ktoré ďalšie podnety majú obe pohlavia spoločné?

milovanie_pharmatex_17

Sexuálne vzrušenie možno definovať ako kombináciu kognitívnych a fyzických reakcií na erotický podnet, ktorý môže byť ako vnútorný tak aj vonkajší. Niekoho môže vzrušiť fotka, a iného dotyky až po vlastné fantázie.

Pre ženy je „top“ spoločný orgazmus s partnerom, milujú i sex v čistej posteli

Až dve tretiny z opýtaných žien v spomínanom prieskume uviedlo, že na vrchole ich rebríčka sexuálneho vzrušenia kraľuje spoločný orgazmus s partnerom. Druhá priečka patrí sexu počas dovolenky, ktorý je najväčším vzrušením pre štyri z desiatich z nich. Nasleduje mnohonásobný orgazmus, ktorý uviedlo 36 % respondentiek, a tesne za ním sa s 35 % umiestnil orálny sex. Približne tretinu žien, konkrétne 32 %, vzrušujú víkendové radovánky s milencom. „Šieste miesto patrí sexu s bývalým partnerom, siedme erotickým hrám na čerstvo opranej posteľnej bielizni. Na osmičke je to sex k narodeninám a rebríček uzatvára na deviatom mieste sex s cudzincom a na poslednom valentínsky sex, ktorý milujú najmä romantické typy,“ komentuje prieskum Adam Durčák z e-shopu www.ruzovyslon.sk, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

U mužov kraľuje sex s novou partnerkou, expartnerkou a cudzou ženou

Aj u mužov sa týka prvé miesto partnerského sexu. Avšak z iného uhla ako je tomu u žien. Viac než polovica mužov (56 %) totiž uviedla, že ich najviac vzrušuje prvý sex s novou partnerkou. Nasleduje sex s bývalou partnerkou a tretie miesto s 35 % patrí prvému sexu s novou partnerkou. „Spoločný orgazmus s partnerkou sa u mužov umiestnil až na štvrtom mieste. Na piatom nasleduje nahrávanie erotického videa s partnerkou, šieste miesto patrí víkendovému dobrodružstvu s milenkou. Na posledných priečkach figurujú narodeninové milovanie, orálny sex, milovanie vonku a dovolenkový sex,“ uzatvára Adam Durčák.

Tabuľka 1: Čo najviac sexuálne vzrušuje jednotlivé pohlavia?

 

Ženy

Muži

1

Spoločný orgazmus s partnerom

Prvý sex s novou partnerkou

2

Sex počas dovolenky

Sex s expartnerkou

3

Mnohonásobný orgazmus

Sex s cudzou ženou

4

Dobrý orálny sex

Spoločný orgazmus s partnerkou

5

Víkend s milencom

Nakrúcanie erotického videa s partnerkou

6

Sex s expartnerom

Víkend s milenkou

7

Sex na čerstvo vypranej posteľnej bielizni

Sex k narodeninám

8

Sex k narodeninám

Orálny sex

9

Sex s cudzincom

Sex vonku

10

Valentínsky sex

Sex počas dovolenky

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.