Užite si leto naplno!

Kúpanie, potenie, mokré plavky, ale aj viac romantických radovánok v lete spôsobuje ženám nemalé intímne problémy. Zrejme neexistuje žena, ktorá by nezažila svrbenie a pálenie. Je to iritujúce. Je to nepríjemné. Našťastie je to riešiteľný intímny problém.

Život bez pálenia a svrbenia? Pre niektoré ženy je to v lete iba sen...

Tieto nepríjemnosti sú spôsobené zmenou kyslosti/zásaditosti v pošve. Normálne pH intímnej časti ženského tela je kyslé, teda nižšie ako 5,5 (zvyčajne od 3,8 do 4,5). Ak sa však pH zmení, začnú sa diať veci...

Dochádza k rozmnožovaniu kvasiniek, ktoré majú rady neutrálne alebo zásadité prostredie. Narúša sa sliznica pošvy, ktorá tvorí ochrannú bariéru, zabraňujúcu kvasinkám spôsobujúcim zápaly prestúpiť ďalej do tela.

V dôsledku užívania niektorých liekov (napríklad antibiotík), kúpania v slanej alebo chlórovanej vode či vylihovaniu na pláži v mokrých plavkách sa rovnováha v pošve mení a na sile získavajú práve kvasinky a baktérie.

istock_0822

zdroj foto: Istock

Užite si leto naplno!

Samozrejme, že sa preto netreba vzdávať letných radovánok. Určite však má zmysel dodržiavať niektoré pravidlá:

  • pokiaľ je to možné, po kúpaní sa čo najskôr prezliecť do suchého oblečenia alebo náhradných plaviek
  • vyhýbať sa dlhému pobytu v bazénoch s príliš teplou vodou (nad 36 °C)
  • na intímnu hygienu používať šetrné prípravky, ktoré nenarúšajú pH citlivého prostredia
  • dávať prednosť voľnej a dýchajúcej bielizni pred syntetickými látkami
  • ako prevenciu, ale aj základnú liečbu používať vhodné doplnky výživy určené na intímne partie
  • ak problémy pretrvávajú viac ako tri dni aj napriek domácej liečbe, určite treba navštíviť odborného lekára (gynekológa)

Účinná prírodná pomoc

Ako efektívna pomoc na prírodnej báze sa javia doplnky výživy s beta glukánmi – výťažkami z hlivy ustricovej. MUDr. Eva Žďárská často odporúča pacientkam čapíky s beta glukánom. „Je to kvôli vynikajúcim výsledkom množstva klinických a experimentálnych štúdií, možnostiam jeho nasadenia a všeobecnej neškodnosti bez kontraindikácií. Skúseností z ordinácie mi potvrdzujú, že rieši zápaly, významne ovplyvňuje mykózy, prejavy a priebeh ochorenia HPV. Beta glukán navyše upravuje menštruačný cyklus a zmierňuje predmenštruačný syndróm,“ vymenúva benefity beta glukánu doktorka z Centra gynekológie a asistovanej reprodukcie v Brne.

Potvrdené klinickými štúdiami

Výskumu účinkov a vývoju doplnkov výživy z beta glukánu sa venuje trnavská spoločnosť Natures. „Vedci poznajú beta glukány už desiatky rokov a postupne sa ich účinky na imunitný systém potvrdzujú nielen výskumom, ale aj stovkami klinických štúdií,“ hovorí Ing. Adrián Doboly z Natures. „Tie dokazujú, že beta glukány pomáhajú niektorým imunitným bunkám lepšie fungovať, čoho výsledkom je rýchlejšie hojenie rán alebo rýchlejšie vyliečenie sa z choroby. Beta glukány sa s dobrými výsledkami používajú aj v preparátoch určených na ženské intímne problémy. Aj keď prvoradá je vždy prevencia a aktivity prirodzene posilňujúce imunitu.“

Každá z nás si môže užiť leto naplno, stačí vedieť, čo robiť a nerobiť, aby bolo všetko v pohode.

Nedajte šancu kvasinkám!

Kvasinky druhu candida prirodzene žijú v ženskom tele: v črevách, v ústach, krku, pažeráku aj v pošve. Neškodia, kým sa nepremnožia, čo v pošve nastáva v momente, keď sa zmení jej prirodzené kyslé pH. Večer si ľahneme spať a nič nám nie je, ale ráno už môžeme byť o mykózu bohatšie.

Prvým krokom je čo najrýchlejšia úprava pH v pošve a regenerácia sliznice, nastolenie mikrobiálnej rovnováhy a podpora hojenia prípadných poškodení tkanív po infekcii.

Druhým krokom je návšteva lekára, ktorá je nevyhnutná, ak pálenie a svrbenie trvajú viac ako tri dni alebo ak intímne časti opuchnú.

Dokonalá prírodná starostlivosť o intímne miesta

Rovnako ako si svoju vlastnú a špeciálnu starostlivosť zaslúži pleť, ruky alebo dekolt, svoje špecifické potreby vyžaduje naplniť aj intímna oblasť bikín. Či už hľadáte riešenie pre intímnu hygienu ako takú alebo efektívny spôsob, ako sa o intímne partie starať všeobecne, LIP Intimate Care je tá správna voľba.

Intímna hygiena má svoje špecifiká dané v neposlednom rade tým, že sa staráte o sliznice, cez ktoré sa do tela všetko vstrebáva ešte ľahšie ako cez našu pokožku. Preto je vhodné používať prírodnú kozmetiku, ktorá nielen, že nezaťažuje planétu, ale nezaťažuje a prirodzene sa stará aj o naše najcitlivejšie miesta.

Celý príbeh vzniku tejto jedinečnej značky pritom začal veľmi smutnou udalosťou. Zakladateľka a vývojárka LIP Intimare Care Veronica Campbell sa na cestu čisto prírodnej kozmetiky vydala po tom, čo vplyvom vrodených vývojových chýb zomrela jej dcéra. Vtedy si uvedomila, koľko škodlivých látok denne cez svoju pleť prijíma z bežnej kozmetiky a drogérie a rozhodla sa, že to zmení. Po mnohých rokoch výskumu a skúšania, počas ktorých vytvorila niekoľko receptúr pre iné značky, sa rozhodla vytvoriť to, čo jej na trhu stále chýbalo: jemnú a prírodnú starostlivosť o najintímnejšie partie ženského tela. A tak vznikla LIP Intimate Care. „Moja značka je tu preto, aby oslavovala život, moju dcéru a všetky úžasné ženy tam vonku.“

Peeling na intímnu pohodu

LIP Intimate Care dnes ponúka rozsiahle portfólio výrobkov určených na starostlivosť o celú intímnu časť nášho tela – tzv. oblasť bikín, vulvu i vagínu. Nájdete medzi nimi čistiace a hydratačné oleje vrátane tých s prebiotikami a postbiotikami, olej vhodný aj na holenie, intímny balzam, lubrikačný gél s probiotikami alebo špeciálny jemný kokosový peeling.

A prečo práve intímny peeling? Ako iste viete, vďaka peelingu ľahko odstránite odumreté kožné bunky, ktoré na pokožku prirodzene priľnú. Pokiaľ trpíte na akné alebo má pubické ochlpenie po depilácii tendenciu zarastať, stáva sa z peelingu nutnosť. Pubické chĺpky (alebo napr. fúzy) zarastajú častejšie ako napr. tie na nohách: sú hrubšie a obvykle kučeravejšie. Keď chĺpok začne dorastať a má problém dostať sa cez suchú alebo dehydratovanú pokožku, ohne sa a začne rásť späť. V tej chvíli vznikne pupienok, ktorý sa môže rozrásť aj do väčšieho kožného zápalu a hojiť sa aj niekoľko týždňov.

lp_040822

LIP INTIMATE CARE JEMNÝ PEELING KOKOSOVÝ

Jemný peeling, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre oblasť bikín. Pri kontakte s vodou sa za okamih premení z gélu na telové mlieko. Zjemňuje, vyživuje a čistí pokožku, pomáha predchádzať zarastaniu chĺpkov. Obrusujúcu zložku tvoria exfoliačné kokosové škrupiny. Použitie je vhodné opakovať 2x týždenne, perfektne sa dopĺňa s Hydratačným olejom na holenie Mäta a Ylang Ylang a Čistiacim a hydratačným olejom na intímne partie Rakytník a Fragónia, ktorý je vhodný aplikovať po spláchnutí peelingu na upokojenie pleti. 100% prírodné zloženie, 46% BIO. Cena: 14,90 EUR / 50 ml

LIP INTIMATE CARE ČISTIACI A HYDRATAČNÝ OLEJ NA INTIMNÉ PARTIE – RAKYTNÍK A FRAGÓNIA

Umývací olej na intímne partie čistí, hydratuje a vyživuje pokožku. Používa sa namiesto intímneho mydla a nie je potrebné ho splachovať: na pokožke vytvorí hebký ochranný film. Rakytník dodáva výživu, regeneruje a bojuje proti strate vaginálnej vlhkosti. Esenciálny olej z fragónie má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. 100% prírodné a vegánske zloženie, 70% BIO. Cena: 24,90 EUR / 75 ml

LIP INTIMATE CARE HYDRATAČNÝ OLEJ NA HOLENIE – MÄTA A YLANG YLANG

Luxusný olej poskytne vašej pokožke všetko, čo potrebuje, aby po holení bola dokonale hladká a jemná. S jeho použitím je pokožka hydratovaná. Esenciálne oleje z mäty zelenej a ylang ylang zanechajú pokožku sviežu a chladnú, navyše pôsobia antisepticky. Olej pomáha predchádzať podráždeniu a porezaniu: vytvorí hebký film, po ktorom žiletka kĺže úplne sama. 100% prírodné a vegánske zloženie, 90% BIO. Cena: 24,90 EUR / 75 ml


Kúpite na: www.madeformoms.cz, www.drmax.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.