Jika: Vaňa pre odpočinok po celom dni

Relaxačný kúpeľ po celom dni je tým pravým liekom na stres, zhon alebo unavené telo po športe a inej fyzickej námahe. Prináša totiž príjemný nerušený okamih na odpočinok a zároveň pri nej dochádza k uvoľneniu mysle i tela.

jika_0322

Aby ste si ju ale mohli naplno vychutnať, je dôležitá voľba správnej vane. Na čo sa pri výbere zamerať? Niekoľko tipov prináša česká značka kúpeľňového vybavenia Jika. Pri výbere vane by ste nemali podceniť ani tie najmenšie detaily.

Kúpeľňa by mala byť oázou pokoja, kde môžete príjemne začať aj zakončiť deň. Preto je naozaj dôležité, aby ste sa v nej cítili dobre a vybavenie vám plne vyhovovalo a poskytovalo dostatočný komfort,“ uvádza Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie spoločnosti Laufen CZ, pod ktorou spadá aj česká značka Jika. Dôležité sú rozmery a tvar vane, pri ktorých by ste mali zohľadniť veľkosť vašej kúpeľne a zároveň vyskúšať, či sa vám bude vo vani pohodlne ležať. „Vaňu si môžu dopriať aj majitelia menších kúpeľní. Značka Jika má napríklad vo svojom portfóliu vaňu Tigo, ktorá je navrhnutá špeciálne na tieto účely. Vďaka šikovnému riešeniu a ergonomickému tvarovaniu šetrí miesto, ale nestráca vôbec nič zo svojho pohodlia,“ dopĺňa Iva Šedivá. V prípade menších kúpeľní je vhodné k vani doplniť aj zásteny, vďaka čomu získate aj priestor na sprchovanie.

Ďalším dôležitým aspektom sú materiály. Častými variantmi sú oceľové alebo akrylátové vane a každá z nich má svoje prednosti. Výhodou akrylátových vaní je na dotyk teplý povrch, rozmanitosť tvarov a ľahká údržba. Oceľové vane sa zase vyznačujú dlhodobou životnosťou a vysokou odolnosťou proti poškriabaniu.

Posledným a nemenej dôležitým kritériom je štýl vane. Aby ste sa v kúpeľni cítili dobre, je dôležité, aby sa vám vaňa páčila a zároveň ladila aj s ostatným vybavením. Pokiaľ si nie ste istí, môžete si pred samotnou kúpou vytvoriť návrh interiéru alebo sa obrátiť na odborníkov.

Vaňa zo série Cubito Pure je vyrobená z kvalitného 100 % akrylátu, ktorý dáva priestor dizajnu a uľahčuje čistenie. Vaňa ponúka dostatok priestoru na relaxáciu a hodí sa predovšetkým do veľkých kúpeľní. Svojim štýlom vhodne dopĺňa ostatné produkty z rovnomennej série.

jika_cubito_pure

Obdĺžniková vaňa Tanza Plus je vyrobená z 2,8 mm oceľového pásu, na ktorom sú nanesené 3 vrstvy smaltu. Najväčšou výhodou oceľových vaní je bezpochyby odolnosť proti poškriabaniu, oderu a chemicky agresívnym látkam, ako sú napríklad farby na vlasy alebo odfarbovače. Vane Tanza môžete doplniť vaňovými zástenami zo série Cubito, vďaka ktorým ľahko vymeníte relaxačný kúpeľ za osviežujúce sprchovanie. Značka Jika garantuje záruku 30 rokov.

jika_tanza

Séria Tigo je ideálnym riešením pre malé kúpeľne, v ktorých sa počíta každý centimeter. Ergonomicky tvarovaná vaňa je priamo navrhnutá pre malé priestory. Vďaka zástene vane z rovnakej série sa v širšej časti pohodlne osprchujete a zvyšná časť vám poskytne dostatok priestoru na kúpeľ. Vaňa Tigo je vyrobená zo 100 % akrylátu, ktorý zaistí stálosť farby a hygienické prostredie.

jika_tigo

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.