Investovala značnú časť peňazí do pyramídovej hry... A čo teraz?

Ak niekto investuje svoje peniaze do niečoho, čomu naozaj verí, očakáva aj ich návratnosť minimálne v rovnakom, no pochopiteľne aj vo vyššom objeme. Na danej investícii predsa chce zarobiť.

money 2019

No pani Marta sa zrejme nechala oklamať. Vzala značnú časť svojich úspor, s ktorou rátala na dôchodkový vek a s vidinou rýchleho zisku tieto peniaze zverila do rúk pochybnej spoločnosti. Pripomína to pyramídovú hru – dotyční zozbierali peniaze od viacerých klientov, čím niektorým vyplatili dividendy a tí mali prinášať ďalších klientov, ktorí by boli ochotní takto „investovať“. Nešťastná žena sa však svojho podielu nie a nie dočkať. A ľudia, ktorým dala svoje peniaze sa už pred ňou zatajujú, na pripomienky nereagujú.

„Čo budem robiť? Môj muž o tom ešte ani nevie, no keď sa to dozvie, neviem si predstaviť, čo mi povie,“  sťažuje sa pani Marta. „Mám sa obrátiť na políciu alebo ešte čakať, či mi predsa nevrátia aspoň to, čo som do danej veci vložila?“                                                                                                                              

Pokiaľ sa vám nedarí nakontaktovať danú spoločnosť, vec začína byť podozrivá, domnieva sa  Peter Hetteš, obchodný riaditeľ EOS KSI Slovensko, ktorá saprofesionálne venuje pohľadávkam. „V žiadnom prípade neodporúčam, aby pani Marta veci riešila len vlastnými silami. Existujú profesionálne služby v oblasti správy a inkasa pohľadávok, ktoré všetky nepríjemnosti vyriešia za vás.“ 

Najmä, ak sa ukazuje, že môže ísť o prípad, ktorý by mala zároveň preveriť polícia, je dobré byť podľa neho súčinný a nekonať na vlastnú päsť. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.