Na úhradu faktúry čakal 130 dní

„Asi najdlhšie som čakal na úhradu faktúry 130 dní. Bolo to neskutočné; myslel som, že sa tých peňazí už vôbec nedočkám. A nebola to malá čiastka.“  Posťažoval sa na jednom z diskusných fór podnikateľ v oblasti stavebníctva, Ján.

kalendarium 2017

A vraj jediné čo pomohlo, bolo „otravovať“ dotyčného dlžníka, deň čo deň... telefonátmi, e-mailom, nezriedka aj osobne. Šlo skrátka o dôležitého obchodného partnera – zvykol odoberať pomerne veľké množstvá tovaru. Ján si ho nechcel úplne pohnevať, napriek jeho nedisciplinovanosti pri platení faktúr, takže vymáhanie dlhu muselo prebiehať naozaj opatrne. Kým dospeli k zdarnému koncu a peniaze skončili na tom správnom účte, zobralo to Jánovi veľa času, námahy, no najmä nervov.

„Je povzbudivé, že pánovi Jánovi sa to podarilo, no neodporúčame veľmi riešiť inkaso pohľadávok na vlastnú päsť. Rozumnejšie by isto bolo zveriť sa do rúk profesionálov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s manažmentom pohľadávok,“konštatuje Peter Hetteš, obchodný riaditeľ spoločnosti EOS KSI Slovensko, ktorá sa profesionálne venuje správe a inkasu pohľadávok.

Za hlavný dôvod považuje fakt, že len tak sa nenarušia dodávateľsko-odberateľské vzťahy a podnikateľ by so svojím obchodným partnerom - dlžníkom mohol riadne ďalej obchodovať. Veď o všetky nepríjemnosti by sa postarala externá firma. Samotný podnikateľ by sa mohol nerušene sústrediť na gro svojej podnikateľskej činnosti. 

„Navyše, medzi ďalšie výhody využitia profesionálnych služieb patrí to, že sa snažia využívať tie najmodernejšie metódy v rámci manažmentu pohľadávok a postupy vyškolených odborníkov na danú oblasť,“ dodáva Peter Hetteš.

   

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.