Venujte pozornosť svojim črevám

Blížiace sa najobľúbenejšie sviatky v roku charakterizuje stretnutie rodiny, pokojná atmosféra aj dobré jedlo. December so sebou okrem pečenia prináša aj hostiny a návštevy u rodiny a známych, kde vaše črevá, či už chcete alebo nie, namáhate.

shutterstock_mikrobion

V tomto období preto treba dbať o ich správne fungovanie a doplniť im potrebné živé mikroorganizmy k správnemu fungovaniu.

Nemôžete povedať nie

Nápor na tráviace orgány a tráviaci trakt sa v poslednom mesiaci v roku stupňuje. Kritický začiatok prichádza už v polovici decembra, kedy gazdiné vypekajú koláče od výmyslu sveta. Pokiaľ neochutnáte aspoň jeden, vianočná pohoda a sviatočná nálada môže ihneď poklesnúť. Rovnaké nastavenie je aj pri štedrovečernom stole, ktorý má viacero chodov. V každej rodine sa môže líšiť, avšak zásada viacerých variácií a väčšieho množstva jedla je u každého rovnaká.

Všetko je prepojené

Pohostinnosť, ktorú prichádzajúce sviatky so sebou prinášajú, neviete obísť. Aj pokiaľ sa snažíte vyhýbať väčšiemu množstvu jedla, variácií je priveľa. V takom prípade zaťažujete svoj žalúdok a potrápite aj črevá. S príchodom zimy vás okrem už spomínanej stravy, spojenej so sviatkami, dokáže potrápiť aj imunita. Ak máte v hlave zafixované, že všetko vyrieši dobré oblečenie a čiapka, ste na omyle.

Ľudské telo je fascinujúce a potvrdzuje to aj fakt, že jeho najväčším imunitným orgánom sú práve črevá. Nachádza sa v nich totižto až 70% imunitných látok. Na tento orgán si treba dávať obzvlášť pozor, pretože je prepojený na to, ako sa cítite.

Fyzická aktivita pomôže tráveniu

Je všeobecne známe a odporúčané, že človek by sa mal denne venovať aspoň 30 minút fyzickej aktivite. Neprepadnite preto lenivosti ani počas prichádzajúcich sviatkov. Pomáha to nielen vášmu fyzickému zdraviu, veľký vplyv to má aj na to mentálne. Počas vianočného obdobia sa ľudia tešia na chvíle oddychu, nezabúdajte však na pohyb. Vynechajte jednu rozprávku v televízore a choďte sa prejsť zamrznutou krajinou. Fyzická aktivita v podobe prechádzky vám naštartuje telo. Pomôžete tak telu s trávením jedla a ešte si aj posilníte imunitu.

Aby črevá a imunita fungovala

Imunitu viete podporovať správnym výberom potravín s vysokým obsahom vitamínov a minerálov, kvalitnou životosprávou, dostatkom spánku aj fyzickou aktivitou. Na imunitný systém má vplyv aj vitamín D3, ktorý prispieva jeho k normálnej funkcii. Zdravý človek má vo svojich črevách približne až 1 000 rôznych bakteriálnych druhov a ich zloženie je pre každého unikátne ako odtlačky prstov. Západný životný štýl má za následok zníženú diverzitu črevnej mikrobioty a preto je vhodné pravidelné dopĺňanie tých správnych látok. Dôležitou zložkou, aby vaše črevá a s tým spojená imunita fungovali správne, je dopĺňanie živých mikroorganizmov. Pokiaľ ich množstvo nedokážete obsiahnuť v strave, ideálnym riešením je siahnuť po výživovom doplnku.

Zdroj foto: Shutterstock

1 Komentár

  • Komentár Elizabeth Walter utorok, 23 november 2021 03:34 napísal Elizabeth Walter

    To je dobrá správa od LendingTree inc, ponúkame všetky typy pôžičiek na uspokojenie vašich želaných túžob. Či už ide o pôžičku na začatie nového podnikania, kúpu auta, kúpu domu, kúpu nových strojov alebo splatenie dlhov. Som rád, že LendingTree, najdôveryhodnejšia online pôžičková spoločnosť, je tu, aby vám pomohla. Kontaktujte nás e-mailom na (lendingtreegroupinc@gmail.com).

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.