Šikovná aplikácia, ktorá pomáha cukrovkárom

Diabetes mellitus 2. typu je jedno z najrozšírenejších civilizačných ochorení. Na Slovensku ním trpí asi 400 000 ľudí a každý rok sa počet cukrovkárov zvyšuje. Väčšinou je toto ochorenie získané zlou životosprávou a genetickými predpokladmi.

vitadio_aplikacia

Prejavuje sa postupným znížením produkcie alebo účinku hormónu inzulínu. Človek sa tak postupne dostáva cez prediabetes až do fáze diabetu, kedy ľudské telo stráca schopnosť správne využiť krvný cukor a dochádza ku zdravotným komplikáciám.

„K zastaveniu alebo aj k zvráteniu postupu tohto ochorenia je kľúčové upraviť životosprávu a naučiť sa zvládať každodenný self-management. A to nie je bez priebežnej pomoci jednoduché,“ hovorí MUDr. Lucie Kovářová. Na tento problém sa zameriava spoločnosť Vitadio, ktorá v spolupráci s lekármi a nutričnými terapeutmi vytvorila prvú aplikáciu pre boj s diabetom, ktorá je na Slovensku dostupná ako registrovaný zdravotnícky prostriedok. Tá ponúka unikátny online program, ktorý poskytuje podporu v úprave životosprávy a efektívne zvládanie diabetu medzi návštevami u lekára. Program ponúka rady a tipy šité na mieru, týždenné výzvy aj online komunitu ostatných diabetikov alebo databázu receptov a to všetko zábavnou a prehľadnou formou. Mobilná aplikácia vie zbierať údaje z krokomeru, umožňuje vkladať fotografie jedál alebo monitorovať vývoj zdravotného stavu. Samotná aplikácia všetky dáta vyhodnocuje a dynamicky prispôsobuje obsah potrebám každého užívateľa. Prehľad o pokroku má aj tým nutričných terapeutov, ktorý tak môže kvalifikovane poradiť alebo povzbudiť cez online chat a telefón.

Program používajú už stovky diabetikov, ktorí dosahujú zníženie krvného cukru aj telesnej hmotnosti. S Vitadio sú spokojní aj lekári. „Aplikáciu som si vyskúšala aj z pohľadu pacienta a veľmi sa mi páči. Oceňujem odborné spracovanie a individuálne vedenie v úprave životosprávy. S Vitadio pracujem ešte len chvíľu, ale moji pacienti už zaznamenávajú zlepšenie,“ hodnotí diabetológička MUDr. Gabriela Švrčková.

„Vitadio je běžně dostupné přes naše partnery, díky kterým k němu mají lidé s diabetem přístup zdarma. Na Slovensku ho nabízí například největší soukromá zdravotní pojišťovna Dôvera,” říká spoluzakladatel Jan Šomvársky. „Usilujeme o to, aby Vitadio bylo na Slovensku i v Česku dostupné co nejvíce diabetikům a hrazené zdravotními pojišťovnami,“ dodává.

Viac o Vitadio tu: http://www.vitadio.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.