Ortézy pre pre zvieratá na mieru z 3D tlače

Napísal TS AnyoneGo 27. február 2019

Po unikátnych vozíkoch pre invalidov psov rozširuje český startup AnyoneGo svoju ponuku o ďalšie kategórii kľúčových produktov. Vďaka technológia 3D tlače ponúka firma maximálne prispôsobenie ortéz na mieru, veľmi dlhú životnosť aj stálosť vlastností výrobku. 

anyonego 3d 1

Český startup AnyoneGo na mieru novo navrhuje tiež ortézy pre zvieratá. Rovnako ako vozíky sa aj ortézy vyrábajú prostredníctvom 3D tlače na tlačiarňach HP; vďaka tejto výrobnej technológii možno prispôsobiť finálny výrobok každému zvieraťu na presne podľa jeho potrieb.

"Vývoju ortéz sme sa začali venovať zhruba pred rokom v reakcii na konkrétne dopytu zákazníkov, ktorých psy nemali také vážne postihnutie, aby potrebovali invalidné vozíky," uvádza Ivan Lukáš, CEO spoločnosti AnyoneGo. "Pretože úzka spolupráca s klientmi je jedným z pilierov nášho obchodného zámeru, snažili sme sa tieto podnety previesť do praxe - a bolo to skvelé rozhodnutie. Vďaka 3D tlače tak vznikol ďalší unikátny produkt s možnosťou prispôsobenia úplne na mieru a najmodernejším dizajnom. Naše ortézy už majú za sebou niekoľko mesiacov testov u vybraných zákazníkov, ktoré potvrdili funkčnosť i kvalitu, takže všetci majitelia zvierat s chybami končatín im teraz môžu účinne pomôcť. "

Ortézy pre psov ponúka brnenský startup AnyoneGo pod značkou AnyoneGo PetOrtho v štyroch základných veľkostiach S, M, L a XL podľa druhu plemena. Veľkosť S je určená napríklad pre malé labky jazvečíkov, M pre stredne veľké psy typu border kólia alebo austrálskeho ovčiaka, L pre plemená ako je vlčiak alebo malamut a najväčšiu veľkosť XL je možné využiť aj u vlkodava alebo dogy. Samozrejmosťou je rozlíšenie ortéz pre predné či zadné, resp. ľavú a pravú končatinu, ktoré vychádzajú z odlišných anatomických požiadaviek.

"Prototypovania a testovanie sme úspešne dokončili na sklonku minulého roka. Teraz sme pripravení na dodávky ortéz, ktorý nevyžaduje fixáciu v oblasti trupu zvieraťa, tzn. naše súčasné ortézy PetOrtho fixujú končatiny v oblasti zápästia a priehlavku, "upresňuje Jan Jiránek, hlavný vývojár a šéfdizajnér spoločnosti AnyoneGo. "Vývoj v ďalších typov ortéz bude ďalej pokračovať v závislosti od konkrétnych dopytoch zákazníkov."

Kľúčové vlastnosti ortéz AnyoneGo PetOrtho:

- Dlhá životnosť - ortézy tlačené na 3D tlačiarňach majú oproti ortézám vyrábaným sériovo viac ako 3x dlhšiu životnosť.
- Stálosť vlastností - po celú dobu životnosti je garantovaná stálosť vlastností hlavnej časti ortézy, bez zmien drží tvar.
- Štyri základné veľkosti - podľa druhu plemena je k dispozícii veľkosť S, M, L a XL.
- Prispôsobenie na mieru - individuálne konštrukčnou úpravou základnej ortézy možno zohľadniť aj špecifické požiadavky, ako sú napr. Deformácie alebo anatomické odchýlky vzniknuté v dôsledku pôvodných ťažkostí.
- Komfort - ortézy sú nielen maximálne funkčné, ale aj vysoko komfortné.
- Vymeniteľnosť čiastkových dielov - prirodzeným používaním môže dôjsť k opotrebeniu výstelky alebo podrážky, preto je samozrejmosťou možnosť výmeny iba týchto čiastkových častí.
- Personifikácia na mieru - každú ortézu možné upravovať nielen konštrukčne, ale aj dizajnovo - zákazník má možnosť čiastkové personifikácia, ako napr. Gravírovanie mená zvieraťa priamo na ortézu.
- Materiál - ortézy sú tlačené zo 100% recyklovateľného vysoko odolného plastu.

anyonego 3d 2

Ako vzniká ortéza a za koľko?

Zákazníci, ktorí majú záujem o ortézu alebo podrobnejšie informácie o tejto kategórii výrobkov, môžu kontaktovať tím spoločnosti AnyoneGo prostredníctvom formulára na webe www.anyonego.cz alebo využiť e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Pred samotnou výrobou je potrebné vykonať meranie psa, ktoré zvládne klient sám podľa zaslaných pokynov. Pre ďalšie upresnenie prípadne slúži fotografická či video dokumentácia dodaná klientom. V prípade výraznej individualizácie alebo deformít nohy však tím AnyoneGo odporúča využiť možnosti 3D scanovanie nohy psa. To je zaisťované pomocou prenosného 3D scannera Sense a to buď v mieste vývojového centra AnyoneGo v južných Čechách alebo podľa individuálnej dohody priamo u klientov.

Koncová cena ortézy AnyoneGo PetOrtho sa odvíja od požadovanej veľkosti psa. Najmenší ortéza je v predaji za cenu 6300, - Kč vč. DPH, stredná za cenu 12 250, - Kč vč. DPH, veľká za 20 000, - Sk vr. DPH a najväčšiu veľkosť XL je potom k dispozícii za cenu 24 200, - Kč vč. DPH. Dodacie lehoty sa pohybujú v závislosti na aktuálnej vyťaženosti tímu a požiadavkách na prípadné individuálne úpravy od jedného do troch týždňov.

O spoločnosti AnyoneGo
Český startup AnyoneGo vznikol v roku 2016 a zameriava sa na vývoj zdravotných pomôcok pre hendikepovaných. Využíva najmodernejšie technológie, ktoré dokážu zaistiť spoľahlivú a cenovo najvýhodnejší výrobu zdravotníckych pomôcok navrhovaných na mieru potrieb jednotlivých zákazníkov. Spoločnosť AnyoneGo tvoria dve divízie, ktoré oddeľujú vývoj zdravotníckych pomôcok pre hendikepovaných osoby a zvieratá. Ďalšie informácie sú k dispozícii na webe www.anyonego.cz.
 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.