Viete, kde nájdete kúsok Toskánska, impozantného Ríma či moderného Berlína?

Napísal Región Trnava 03. júl 2020

Stačí sa vybrať so svojou rodinou do Regiónu Trnava a ani nebudete vedieť ako, precestujete časť Európy. Na Slovensku nie je žiadny región, ktorého by sa nedotkla koronakríza. Výnimku netvorí ani región Trnavy. Preto je čas motivovať Slovákov k tomu, aby podporili domáci cestovný ruch a pomohli ekonomike.

030720

Podľa aprílového prieskumu Asociácie organizácií cestovného ruchu Slovenska (AOCR) je situácia vážna. Slováci si totiž pod letnou dovolenkou predstavujú najmä dovolenku pri mori. Slovenské hotely a zariadenia, ktoré toto obdobie prežili a hľadali možnosti, ako pokračovať ďalej, prijímajú prísne opatrenia, čo ich stojí nemalé finančné prostriedky. 

Letné novinky

V Trnave sa toto leto môžete tešiť na viacero noviniek. Jednou z nich je aj Kráľovský rytiersky turnaj za hradbami mesta Trnava, ktorý pripravuje Agentúra Hector v spolupráci so Západoslovenským múzeom v Trnave. Pozrieť si ho môžete každý víkend a jeho témou je udelenie kráľovských výsad mestu Trnava. Treba si však vopred zarezervovať miesta. Zároveň 4. júla o 21:00 hod. pripravujú výnimočnú ohňovú šou s ohnivými tanečníkmi a ohnivými tvormi.

Začiatkom júla mesto Trnava spustí jedinečnú GPS hru „Mocný opasok“. Je napísaná hravým jazykom, sprevádzaná humorom a farebnými ilustráciami, vďaka ktorým sa dozviete rôzne zaujímavosti o trnavských hradbách. Zároveň si nemusíte nič inštalovať do svojho telefónu. Mocný opasok sa spúšťa online cez stránku hradby.trnava.sk a jedinými podmienkami sú nabitý smartfón a pohodlné topánky, aby ste našli kľúč, skôr ako pricvála do Trnavy jeden z najväčších pánov Uhorska – kráľ Ľudovít z Anjou.

Svetové vína a medoviny

V Trnave sa oplatí zostať na dlhšie. Leží totiž v regióne svetových vín a svojou scenériou mnohé vinárstva pripomínajú talianske Toskánsko. Za tými najlepšími vínami sa vyberte do vinárstva Mrva&Stanko či do Šenkvíc do Karpatskej Perly.

„Neopísateľnú atmosféru má Terra Parna v Suchej nad Parnou, kde sa aj v tomto roku budú konať obľúbené Grilovačky vo vinici a Parna Párty. Ak sa chcete ocitnúť v rozprávke, tak určite navštívte Vína z Mlyna v Doľanoch, ktoré sídli v historickom mlyne. Pri návšteve Smolenického zámku, jaskyne Driny a hradiska Molpír si choďte oddýchnuť do medovinárstva Včelco. Okrem ochutnávky včeloviny a letného medového piva je zážitkom prechádzka po včelárskej záhrade, kde sa zoznámite s množstvom kvetov a rastlín súvisiacich s včelárstvom a tiež nahliadnete do práce včelára,“ hovorí Alexander Prostinák.

Milovníci histórie by tiež nemali vynechať návštevu Dolnej Krupej, v ktorej kaštieli koncertoval Ludwig van Beethoven. Zároveň tu majú novú turistickú atrakciu Rozárium M. H. Chotekovej so vzácnymi druhmi ruží. Ide o najväčšie súkromné rozárium na Slovensku, ktoré je súčasťou Medolandie Apimed. Uvidíte, že v Trnave a jej regióne sa v lete nestratíte a budete mať čo spoznávať. Dokonalé zázemie na objavovanie nájdete v týchto ubytovacích zariadeniach: Holiday Inn****, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***. Priblížia vám atmosféru domova vo svojich komfortných izbách, ponúknu chutnú kuchyňu vo svojich reštauráciách a poslúžia aj ako ideálne miesto na odpočinok a rodinné stretnutia. 

V prípade akýchkoľvek potrebných informácií je tu pre vás Turistické informačné centrum – Región Trnava, ktoré je otvorené ako aj Mestská veža pre všetkých návštevníkov 7 dní v týždni od 10.00 do 18.00 hod. Všetky dôležité a užitočné informácie, tipy a zaujímavosti nájdete aj na www.regiontrnava.sk .

Zdroj foto: hashtag2020_foto Alexandra Galambova

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.