Vytlačiť túto stránku

Poznáte - Slovakia. Amazing – Slovensko. Úžasné?

Napísal Michaela Conzarová 03. december 2019

Moderátor a gurmán P. Justin Topolský  prišiel s ušľachtilou myšlienkou – oceniť úspešných Slovákov z oblasti umenia, politiky, športu, gastronómie, filantropizmu.  Ocenenie nazval Slovakia. Amazing –  Slovensko. Úžasné .

femme: Kedy a prečo ťa napadla myšlienka oceniť úspešných Slovákov?
Justin Topolský: S touto myšlienkou som sa dlho pohrával, ale asi najviac, keď som sa o tom rozprával s mojimi kamarátmi z Ameriky. Keď boli na Slovensku, všetko sa im zdalo byť úžasné. Jedlo, príroda, ulice, ľudia... Po určitých skúsenostiach som si všeličo začal overovať a zistil som, že tu nie je všetko zlé, buď sa tu ľudia prehodnocujú alebo podhodnocujú. Nemáme zdravú mienku čo dokážeme a čo nie. Na Slovensku je veľa ľudí, čo niečo dokázali a sú aj celosvetovo úspešní. A treba ich oceňovať, nemalo by sa na nich zabúdať.

femme: Jedenásť žien a mužov bolo obdarovaných obrazom s motívom srdca. Kto je autorom? Môžeš prezradiť mená ocenených.....
Justin Topolský : Autorkou je maliarka Martina Bešinová - Nehezová. Jej tvorba sa mi páči, je plná pozitívnej energie, farieb a zrozumiteľná pre každého. Všetko robí so srdcom a preto sme objednali Slovensko. Úžasné ako symbol srdce a každý dostal originál, každý obraz je úplne iný.

femme: Budeš v tejto zmysluplnej akcii pokračovať?
Justin Topolský: Určite a budeme mať aj iné aktivity.

femme: Krásny večer si poňal v širokom diapazóne. Cítili sme sa ako na svadbe. Sedenie za okrúhlymi stolmi, bohatý program, v ktorom sa predstavili speváci, recitátori, tanečníci, folklórne skupiny a nechýbali gurmánske špeciality. Kto ich pripravil?
Justin Topolský: Keďže Slovensko. Úžasné je úžasné, volili sme aj náležíte kulinárske špeciality, ktoré pochádzajú zo Salaša Nimnica, kde pracuje vynikajúci šéfkuchár Martin Cyprich. Jeho jedlá sú založené na receptoch starých a prastarých mám a tie, ktoré sú vždy populárne.. Nechýbal baraní guláš, bryndzové halušky, divina a ďalšie špeciality.

Zoznam osobností, ktoré budú ocenené na spoločensko-gastronomickom podujatí  SLOVAKIA. AMAZING - SLOVENSKO. ÚŽASNÉ, ktoré sa uskutočnilo 28.11.2019:

Nora Beňačková - moderátorka
Katarína Brychtová - herečka, moderátorka
Miloš Bubán - lekár, moderátor
Pavol Demeš - politický analytik, bývalý minister zahraničných vecí
Jozef Golonka – hokejová legenda
Marcela Laiferová - speváčka
Elena Matuská – slovenská účastníčka Miss ČSSR 1969, Miss Bratislava 1969
Jaroslav Moravčík – choreograf, režisér, tanečník
Mária Reháková – podnikateľka
Andrej Turok – hudobný skladateľ a producent
Yvonne Vavrová - režisérka

Zdroj foto: (c) Desana