Zima v turistickom regióne Murtal

Keď spadnú prvé snehové vločky, stáva sa turistický región Murtal zimnou krajinou zážitkov. Či už carveri, lyžiarsky nadšenci, boarderi, freestyleri alebo začiatočníci.

S novým Mur-Mürz Top skipasom, ktorý otvára turnikety pre deväť lyžiarskych kopcov – Turacher Höhe, Kreischberg, Grebenzen, Lachtal, Gaal, Obdach, Salzstiegl, Präbichl, Stuhleck - so spolu 69 lanovkami a vlekmi, ako aj 208 kilometrami zjazdoviek a trás, je zimná zábava zaručená.
Žiadny div, že Nicole „Nici“ Schmidhofer, majsterka sveta v Super G 2017 a osobnosť reklamy v turistickom regióne Murtal trénuje medzi pretekmi FIS rada len vo svojej vlasti.

A keď už máte snehu dosť, je tu perfektná ponuka najlepších výletných cieľov s MurtalGästeCard. Či už to je „Hviezdna veža“, najväčšie európske planetárium v Judenburgu, horúce žriedlo Aqualux v Fohnsdorfe, liečebné horúce žriedlo Wildbad v Dürnsteine, ako aj ďalšie výletné ciele v celom turistickom regióne Murtal.
Adrenalínové zážitky sú zaručené pri zimných jazdeckých zážitkoch na Red Bull Ring! Hmatateľnú blízkosť prírody pocítite pri výletoch na snežniciach a zimných výletoch, túrach na bežkách alebo lyžiach.

NOVINKY

Nový skipas v Štajersku: Z „murtalskeho skipasu“ sa stáva „Mur-Mürz top skipas“!
Nový Mur-Mürz top skipas je viac ako sezónny a viacdňový lístok! Tým je to skutočne atraktívny, nový produkt tak pre „domácich“ = Štajerčanov, ako aj pre dovolenkových hostí.

Výlety na snežniciach
Pod heslom „výlety na SNEŽNICIACH v Murtali“ sa dozviete od 26. januára do 4. februára 2018 počas 10 dní všetko o téme výlety na snežniciach. V spolupráci s turistickými zväzmi v Murtali, ako aj expertmi(kami) firmy Weges spoznáte tento druh športu. Rozsiahly program navzájom prepája teóriu a prax. Podujatie sa uskutoční v pestrej krajine snežníc Murtalu. Spoločne prejdete Seckauer a Seetaler Alpen, Stubalpe Wölzer Tauern.

Obsahy:
• Denné výlety na snežniciach s rozličným stupňom náročnosti
• Prednášky o špecifických témach, ako výbava, návrhy trás, plánovanie trás, orientácia, náuka o lavínach, zimná služba, správanie sa na stene
atď.
• Workshop „Vlastnoručná výroba snežníc“

ZIMA MIMO ZJAZDOVIEK

Bežkárske oblasti vyznamenané „Štajerskou pečaťou kvality bežeckých trás“ v turistickom regióne Murtal:

• Hohentauern
• Krakautal
• Lassnitz – St. Lambrecht
ručia za kvalitu bežeckých trás, ako aj za možnosti servisu a ubytovania.

ĎALŠIE TIPY

17. až 21.01. 2018 - Dni bežkovanie a yoga pre ženy, centrum bežeckých tratí Weirerteich“, www.langlaufundyogatage.at

25.03. 2018 - nanajvýš delikátne jarné kulinárium Turracher Höhe, www.turracherhoehe.at

07.04. 2018 - 4. lyžiarsky deň v „kiltoch“ Turracher Höhe, www.turracherhoehe.at

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.