O čarodejniciach a čarodejoch

Napísal Rakúsky Turizmus 09. máj 2019

Šesť zážitkových svetov v majestátnom pohorí Wilder Kaiser v Tirolsku je tým správnym miestom na nezabudnuteľné výlety. Pohorie Wilder Kaiser – „Divoký cisár“ robí česť svojmu menu: jeho viac ako 2.000 metrov vysoké štíty sa hrdo a podmanivo týčia nad okolím. 

Pohorie Wilder Kaiser

Mimoriadne dobre je pohorie dostupné z údolia Brixental. 13 lanoviek spojených jednou Zážitkovou kartou vás zavezie do výšok plných fantastických výhľadov a do šiestich zážitkových svetov. Vo výške od 1.500 do 1.700 metrov nad morom je vzduch príjemne svieži aj uprostred leta.

Zázraky prírody a vody môžu malí i veľkí návštevníci obdivovať v zážitkovom svete Hexenwasser Söll na 60 atrakciách a hracích prvkoch. Celkom blízko na vrchu Hohe Salve so skvelým výhľadom určite neunikne vašej pozornosti 15 slnečných hodín náučného chodníka. V Ellmiho Čarovnom svete Ellmau sa môžete tešiť na lezenie a vyrezávané drevené figúrky. Zakliaty les Kaiserwald a tajomné domčeky na stromoch čakajú na odvážlivcov v zážitkovom svete Kaiserwelt Scheffau. Jazero Filzalmsee nad obcou Brixen im Thale môžu dospelí i deti preplávať na plti a potom hľadať poklady v obrovskej truhlici s pieskom. K atrakciám „Himmelsteig“, „Holzwurmweg“ a „Adlerhorst“ vedie dobrodružný chodník vo vysokohorskom parku pre objaviteľov Alpinolino Westendorf. Zážitkové svety sú dostupné lanovkou od mája do novembra 2019. Chodníky od horných staníc lanoviek do zážitkových svetov sú vhodné aj pre detský kočík.

 

Web: www.skiwelt.at

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.