Nové Guinnessove rekordy sú tu!

Guinness World Records (Guinnessova kniha rekordov) každý rok prináša neuveriteľné množstvo medzinárodne uznaných svetových rekordov, ľudských úspechov a extrémov prírody a vo Vydavateľstve SLOVART vychádza od roku 2006. Prvé svetové vydanie je z roku 1954 a v súčasnosti vychádza rekordný 66. ročník. 

Okrem prekrásnej obálky je najnovšie vydanie Guinness World Records 2020 plné zaujímavých noviniek. Jednou z nich je znak PLAY pri vybraných rekordoch, ak ho v knihe uvidíte môžete ísť na webovú stránku www.guinnessworldrecords.com a pozrieť si bonusové video. 

Ďalšou novinkou je ikonka 100% - vďaka nej objavíte skutočnú veľkosť niektorých najväčších či najmenších rekordmanov. Okrem toho zistíte, aký rekord sa prekonal v deň vašich narodenín, kto je najväčší muž na svete, aká je najväčšia vesmírna stanica či najväčšia pizza na svete. To všetko uvidíte na fotografiách a k tomu ešte ďalšie veľké množstvo rekordov zo všetkých oblastí ľudskej činnosti. Jednoducho – ÚŽASNÁ KNIHA! 

A viete akí slovenskí rekordéri sa zapísali do najnovšej Guinnessovej knihy rekordov a prečo? Ponúkame vám malú ukážku ľudskej šikovnosti a snaženia. Toto sú naši rekordmami z najnovšieho vydania knihy Guinness World Records 2020

Dezider Pék, Ondrej Pék, Richard Nyary

Slovenskí diaľkoplavci 22. júla úspešne absolvovali dvojsmernú štafetu v La Manche. Plávali z Anglicka do Francúzska za 10 hodín a 14 minút a späť z Francúzska do Anglicka za 12 hodín a 20 minút. 

Peter Sagan

Najviac umiestnení na pódiu v cyklistickej súťaži Okolo Švajčiarska (Tour de Suisse) je 16 a dosiahol ich Peter Sagan v rokoch 2011 -2018. 

Ďalší rekord patrí tiež Petrovi Saganovi, ktorý má na konte najviac výhier v bodovej klasifikácii Tour de France a to je šesť. O toto prvenstvo sa ale delí s nemeckým pretekárom Erikom Zabelom, ktorý tiež dosiahol šesť víťazstiev. (Aktualizácia: v roku 2019 Peter Sagan vyhral opäť a tak so 7 víťazstvami prekonal aj Erika Zabela.)

Viliam Karmazin

Ak ste doteraz nevedeli, kto má najdlhšiu kariéru dirigenta, tak už viete. Je to Viliam Karmazin (narodený 23. septembra 1922), ktorý sa tomuto povolaniu venoval 76 rokov a to v rokoch 1936 – 2012. Ukončil ju záverečným koncertom so zborom ZVON v Seredi. 

Kristína Funková

Len 16-ročná zdravotne znevýhodnená strelkyňa vytvorila nový svetový rekord medzi seniorkami a aj juniorkami v disciplíne R9 (mix – športová puška v ľahu na 50 m). Dosiahla tak doteraz najvyššie skóre v tejto disciplíne a to 250,7 bodov. 

A viete aké boli najšialenejšie slovenské rekordy, ktoré boli kedy zapísané do Guinnessovej knihy rekordov?

Pavol Durdík: 

Má na konte hneď dva rekordy. Prvým je rekord v počte navlečených ponožiek. Za jednu minútu si ich obul presne 52 a druhým rekordom je 21 kusov zápaliek, ktoré za 30 sekúnd uhasil na vlastnom jazyku (druhý zo spomínaných rekordov je slovenský rekord, zapísaný v Slovenskej knihe rekordov.)

Milan Roskopf

Tento netradičný rekordman si vyslúžil zápis do Guinnessovej knihy rekordov vďaka tomu, že žongloval nepretržite 41 sekúnd s troma guľami, pričom každá z nich vážila 25,86 kilogramov. Tento pán je mnohonásobný rekordér v silovom žonglovaní a bežne žongluje napríklad s motorovými pílami. 

V najnovšom vydaní Guinness World Records 2020 nájdete nielen bizarné rekordy, ale aj uznané športové rekordy, ktoré prepísali históriu. Ponorte sa do knihy, ktorá vás prevedie svetom najnovších rekordov. V jedenástich tematických okruhoch vám prinesie viac ako 5000 rekordov.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.