Triky a rady pre nevesty

Túžbou, nastávajúcej nevesty je pokoj počas svadobného dňa a byť tou najkrajšou. Samotná svadba však prináša prípravný zhon, ktorému je možné sa vyhnúť.

>> Móda >> Aktuálne >> Triky a rady pre nevesty

Aby ste neupadali do paniky a stresu, ktorý môže priniesť príprava svadobného obradu a následnej oslavy, femme vám ponúka pár rád a trikov ako to zvládnuť, bez zbytočného vyčerpania posledných síl. Každá z nás znáša stres odlišne, niektorá prestane mať chuť na jedlo, ale druhá môže stres zajedať. Obidva prípady sa prejavia na postave a trápiť sa pred svadbou ešte diétami, nieje najvhodnejší spôsob. Preto, pre tie, ktoré nemajú ideálnu postavu, ponúkame niekoľko trikov, ako svadobnými šatami zakryť „prípadné nedostatky“.

Aké šaty zvoliť:
„Kyprá postava“ si vyžaduje jednoduché strihy šiat. Veľké poprsie v kombinácii s kyprejšou postavou najlepšie vyznie v šatách v línii A . Vhodný je polovičný výstrih v tvare V, ktorý môže byť doplnený jemnou čipkou či ozdobený perličkami. Pri veľkom poprsí, na vrchnom diely by nemali chýbať rukávy, sukňa strihaná v A – línii a šaty môžu byť doplnené o jednoduchý závoj, nie veľmi nadýchaný.
„ Hruškovitá postava“ má široké boky, pre ktoré sú ideálne šaty s vypasovaným vrchným topom a bohato nariasenou sukňou. Vlečka dlhého zadného dielu predĺži postavu nevesty a matný, ľahký materiál nepridá vizuálne na objeme, ako lesklé a pevnejšie textílie.
Pre postavu v tvare „presýpacích hodín“ sú najvhodnejšie elegantné dvojdielne šaty. Nevesty s touto postavou uprednostnia vystužené živôtiky, ktoré upozorňujú na dekolt, zjemňujú tvar bokov a zvýrazňujú tak žiadaný štíhly pás.

Cesta na svadobný obrad a hostinu. Aby sa predišlo nepríjemnostiam na obrade a nemuselo sa čakať napríklad na svedka, ktorý stojí pre železničným priecestím,vyštartujte na určené miesto s časovou rezervou a v určitom poradí.

Poradie automobilov
1, V prvom aute ide ženích so svojim svedkom, potom nasledujú ostatné autá s hosťami a kolónu uzatvára auto nevesta so svojim svedkom.
2, V druhom prípade, môžu ísť snúbenci spoločne v aute, pričom v prvom aute sedia rodičia obidvoch snúbencov, za nimi ide ženích a nevesta a nakoniec nasledujú v autách hostia.

Poradie vstupu do obradnej siene a odchod po obrade. Jeden z možných spôsobov je vytvorenie „špaliera“, ktorý tvoria všetci svadobčania, pričom prvý vstúpi ženích s matkou, svedkovia, družičky a nevesta s otcom vstupuje ako posledná.
Ak do obradnej siene vchádzajú všetci svadobčania spoločne, je poradie následovné:
- nevesta a otec nevesty
- ženích a jeho matka alebo jeden zo svedkov
- matka nevesty a otec ženícha alebo jeden zo svedkov
- družička alebo družba
- blízka rodina
- ostatní hostia
Z obradu ako prvý odchádza novomanželský pár, otec nevesty a matka ženícha, matka nevesty a otec ženícha, družička a družba, svedkovia so svojimi partnermi a všetci ostatní hostia. Pri ceste na svadobnú hostinu ide ako prvé auto s novomanželmi, potom nasledujú rodičia nevesty a ženícha, svedkovia a družbovia a nakoniec ostatní hostia.

Sušená svadobná kytica je pekným zvykom ako si uchovať spomienku na tento deň. Stačí, keď si kyticu zavesíte „hore nohami“ v miestnosti, kde je dobré prúdenie vzduchu, tma a primerané teplo.

Pevné nervy a všetko najlepšie pri zvládnutí tohto Dňa, vám praje femme!

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.