Dekorácia tabule...

...zvýrazňuje výnimočnú atmosféru svadobnej hostiny... Chce to iba dobrý nápad, trochu námahy a výsledný efekt je zaručený!

>> Móda >> Aktuálne >> Dekorácia tabule...


- Na výzdobu svadobnej tabule použite výhradne živé kvety.
- Z hygienických i estetických dôvodov treba dbať na dodržanie dostatočnej vzdialenosti výzdoby od servírovaného jedla a nápojov.
- Výzdobu situujte do stredu stola, pred líniu umiestnenia pohárov; pričom kompozícia nesmie byť príliš vysoká (aby na seba hostia videli) a príliš voňavá (aby nepotlačila vôňu a chuť podávaných jedál).
- Výzdobu môžu tvoriť nielen kvety, ale aj dekoratívna zelenina, ovocie a vetvičky s rozmanitými plodmi (ríbezľami, višňami, čerešňami...) - zvlášť pri stolovaní v záhrade.
- Ideálne je, keď výzdoba farebne ladí so štýlom a farbou vybraného servisu, prestierania a do istej miery aj s podávanými pokrmami.
- K milým detailom patrí napríklad umiestnenie niekoľkých drobných hlavičiek kvietkov na tanierik vysokého dezertného pohára.
- Nádych romantiky dosiahnete aj postavením koktailových pohárov s ružovými lupeňmi k vínovým pohárom (každý "koktail" môže mať inú farbu, závisí to od celkovej výzdoby).
- Veľmi pôsobivá je kombinovaná výzdoba ovocia a kvetov. Napríklad kombinácia červeného melóna a margarétiek; takúto koncepciu môžete zvýrazniť podávaním melónového koktailu alebo melónového punču.
- K vydareným spôsobom ako uplatniť krásu kvetov, je "uväzniť" ich v ľade. Najjednoduchšie je zmraziť do kocky ľadu po jednej hlavičke kvetu; trochu pracnejší spôsob predstavuje vytvorenie ľadovej kvetinovej misy alebo ozdobnej "nádoby" na šampanské. Samozrejme, takúto výzdobu je nutné uchovávať až do slávnostného okamihu v mrazničke; čaro "ľadových kvetín" a ich symbolická prchavosť však dokážu dokonale zvýrazniť jedinečnosť slávnostného okamihu...

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.