Posledné letné tipy pre rodiny s deťmi

Napísal Dolné Rakúsko 11. august 2020

Letné prázdniny a dovolenkové obdobie sú v plnom prúde. Vďaka nasledujúcim posledným tipom hravo zvládnete plánovanie programu víkendovej rodinnej dovolenky a výlety premeníte na nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Dolné Rakúsko totiž ponúka množstvo výletných miest, ktoré zabezpečia pohodu, zábavu i osvieženie pre každého člena rodiny - deti i dospelých. Praktická dostupnosť vám navyše zjednoduší cestovanie.

2. tipy pre milovníkov fauny

Medvede v prírodnom lese Arbesbach

Medvedí les Arbesbach (Bärenwald Arbesbach) je jedno z troch útočísk medveďa hnedého, ktoré má pod patronátom medzinárodná organizácia pre ochranu zvierat „Štyri labky“. Zvieratá, ktoré doteraz žili u súkromných chovateľov alebo v cirkusoch, tu našli optimálne prostredie s podmienkami zodpovedajúcimi ich potrebám. Aktuálne sa tu nachádza 6 medveďov, ktoré majú k dispozícii zalesnenú oblasť s rozlohou viac ako 1,3 ha, vďaka čomu môžete tieto impozantné zvieratá obdivovať v ich prirodzenom prostredí.

arbesbachu_baerenwald

Biele tigre v zoo Kernhof

Zoologická záhrada Kernhof je domovom pre ťavy, lamy či nosále a v posledných rokoch sa populárnymi stali najmä biele tigre. V tomto originálnom a najmodernejšom zariadení pre tigre v Európe sa o nich nielen starajú, ale ich aj trénujú. A to všetko vrátane tigrej škôlky. V spolupráci s programom na ochranu živočíšnych druhov tu okrem toho žijú aj jediné snežné leopardy v Dolnom Rakúsku.

2. tipy pre milovníkov cyklistiky

Na prieskumnej ceste Traisentalskou cyklotrasou

Okolo rieky Traisen môžete s deťmi bezpečne krúžiť na úseku Traisentalskej cyklotrasy v St. Pöltene, ktorá je vyhradená pre rodiny s deťmi. Trasa vedie neustále pozdĺž riečky a ponúka rozmanité príležitosti zosadnúť z bicykla. Napr. pri jazerách Viehofner Seen, kde môžete presadnúť z bicykla na vodný bicykel a do veslárskeho člna. Alebo prejdete po drevenej lávke na náučný chodník Feldmühle, kde môžete pozorovať žaby, motýle a žlté lekná. Ak chcete, môžete vyliezť na vyhliadkovú vežu alebo navštíviť reštauráciu „Seedose“. Pokračujete popri veľkých ihriskách k štvrti s vládnymi a úradnými budovami. Tu môžete navštíviť „Dolnorakúske múzeum“ s jeho skvelými akváriami a teráriami alebo vyjsť na vyhliadkovú zvoniacu vežu a pozrieť sa na hlavné mesto Dolného Rakúska (St. Pölten) z vtáčej perspektívy.

traisen_bike

Cyklistika vo Wachau - od jedného ihriska k druhému

25 pravdepodobne najzaujímavejších a najkrajších kilometrov Dunajskej cyklotrasy je ako stvorených na pestrý rodinný výlet na bicykloch. Po ceste na vás čakajú skvelé ihriská plné zážitkov, krásne prírodné kúpaliská, pieskové pláže, romantické dedinky, impozantné zrúcaniny hradu, zaujímavé múzeum a veľa možností na relax. Kompou sa preplavíte na druhú stranu rieky a naspäť sa vrátite loďou alebo vlakom.

Zdroj foto: Medvede v Arbesbachu (c) www.baerenwald.at, Traisentalská cyklotrasa (c) Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.