Objednajte si dni plné zážitkov

„Ski amadé – made my day“ ponúka hosťom vo všetkých piatich regiónoch rozmanité zážitky plné prekvapivých momentov, kedy si povedia jednoducho „wow“ a ich lyžovačka im zostane ešte dlho v pamäti.

Čaká na vás lyžovačka, kedy sa nemusíte starať vôbec o nič, teda okrem toho, aby ste si obuli lyžiarske topánky. Napriek tomu si večer ľahnete do postele plní pôsobivých zážitkov, na ktoré tak rýchlo nezabudnete. Slnko a sneh – lyžiari v podstate nepotrebujú veľa, aby ich deň bol skutočne perfektný. No všetko je vždy možné ešte o kúsok vylepšiť! Od nadchádzajúcej zimnej se- zóny 2017/18 si návštevníci v najväčšom rakúskom združení lyžiarskych regiónov Ski amadé môžu pod mottom „made my day“ objednať dni plné zážitkov. Ich cieľom je, aby lyžiari počas jedného dňa zažili toľko vzrušujúcich vecí, ktoré si iní neužijú ani za celý týždeň lyžovačky. O návštevníkov sa pri tom vždy postará profesionálny lyžiarsky sprievodca a v závislosti od regiónu a konkrétnej ponuky sa môžu tešiť na rôzne neštandardné zážitky, ako sú lyžiarska joga, raňajky v lanovke, gurmánske safari alebo lezenie v ľade. Už skutočnosť, že vás povedie sprievodca, ktorý pozná región, prispieva k celkovej pohode a vy už nemusíte rozmýšľať nad otázkami ako: Po ktorej zjazdovke musíme ísť, aby sme sa neskôr dostali k tejto lanovke? Kde si cez obed najlepšie odpočinieme? A kde bola vlastne tá krásna vyhliadka, o ktorej všetci tak básnia? Nič viac nemusíte nechať na náhodu alebo si vopred pripravovať. Stačí, ak sa necháte jednoducho viesť a naplno si užijete váš nezabudnuteľný deň. Táto ponuka je ideálna pre všetkých, ktorí prahnú po zážitkoch, či ako originálny darček pre ďalších účastníkov lyžovačky.

Veľkou výhodou nového programu „Ski amadé – made my day“ sú malé skupinky s minimálne štyrmi a najviac dvanástimi účastníkmi. Cena vždy zahŕňa stravu počas celého dňa, do- pravu v rámci programu a samozrejme aj profesionálneho lyžiarskeho sprievodcu, resp. trénera. Balíky „Ski amadé – made my day“ stoja podľa druhu programu od 50 do 190 euro. Podmienkou rezervácie je platný skipas Ski amadé. Podrobné informá- cie o všetkých balíkoch „Ski amadé – made my day“ nájdete na: www.skiamade.com/mademyday.

1.tip: Salzburger Sportwelt - „Link to Heaven Day“ – raňajky v lanovke, fotenie a masáž s „drive-in“
Opojenie z výšky zažijete hneď na začiatku nového dňa: vo výške 232 metrov nad strechami Wagrainu vás budú čakať raňajky v kabínkovej lanovke G-Link. Potom si ako prví môžete vychutnať zjazd do údolia po čerstvo upravených zjazdovkách a profesionálna športová fotografka vás vyfotí priamo v akcii. Po obede navštívite masáž s „drive-in“, aby ste sa pripravili na obrovský slalom a lahodné kulinárske menu na záver dňa. Cena: 194 euro/osoba.

2. tip: Schladming-Dachstein - „4 Peek Drinks & Nibbles Tour“ – 4 x vrch, 4 x chata, 4 x jedlo
Keď si na Reiteralm nerušene vychutnáte vaše t raňajky, môžete sa po krátkej lyžiarskej gymnastike hneď vybrať na zjazdovku. Počas tohto pôžitkárskeho dňa budete posilňovať najmä vaše chuťové synapsie: na chate Hochwurzen pri pravej štajerskej desiatej, v Planai pri jahňacine z údolia Enže a napokon na vrchu Hauser Kaibling pri aprés ski s regionálnymi špecialitami a rakúskym vínom. Balík je možné objednať aj s vegetariánskou stravou. Cena: 142 euro/osoba.

3.tip: Gastein - „Revive in Bad Hofgastein“ – visutý most, najdlhší zjazd a relax v kúpeľoch
Deň nabitý zážitkami zavedie účastníkov najprv na visutý most a vyhliadkovú plat- formu Glocknerblick na vrchu Stubnerkogel, aby sa následne spustili do údolia po najdlhšom 10 kilometrovom zjazde vo Východných Alpách. Odpočinok a obed ich čakajú na Weitmoser Schlossalm. Popoludní si môžu vyskúšať jazdu na trati funslo- pe a zasúťažiť si na pretekárskej trati Skimovie RTL Strecke. Perfektný deň strávený na lyžiach potom zakončia návštevou kúpeľov Alpentherme, kde si opäť môžu dobiť baterky. Cena: 50 euro/osoba.

4.tip: Hochkönig - „The Royal Backcountry“ – štamperlík, jazda v hlbokom snehu pre začiatočníkov a náuka o lavínach
Hneď na úvod si účastníci doprajú kráľovské raňajky vysoko v horách, aby sa potom na lyžiach vydali cez nedotknutý hlboký sneh na Hundstein (výstup cca. 2 hodiny). Po štamperlíku na vrchole sa skupina rôznymi variantmi spustí naspäť ku štartu. Aby si každý lyžiar dobre uchoval túto spomienku, dostane na jeden deň k dispozícii kameru GoPro. Na informačnom mieste pre freeridingových lyžiarov Aberg poroz- práva sprievodca účastníkom zaujímavosti o lavínach a analýze rizík, aby bezpečne zvládli svoju ďalšiu lyžovačku. Cena: 102 euro/osoba.

5. tip: Großarltal - „Relaxing Nature Skiday“ – ranná lyžovačka, lyžiarske safari a túra na snežniciach
Keď kohút prvýkrát zakikiríka, píšu účastníci tohto balíka prvé oblúky do čerstvo upravených zjazdoviek a pri o ciálnom otvorení strediska sedia ranostaji už pri raňajkách. Potom sa v rámci lyžiarskeho safari vydajú naprieč lyžiarskymi regiónmi Großarl a Dorfgastein. Okolo obeda ich taxík zavezie do protiľahlého Ellmautalu, odkiaľ sa vyberú na túru so snežnicami na Loosbühelalm, kde si jedlo môžu sami pripraviť na horúcom tatárskom grile. Nakoniec sa všetci na saniach spustia dolu do údolia. Cena: 156 euro/osoba.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.