V hlavnej úlohe denim

Napísal Reserved, HOUSE 12. marec 2019

Obliecť sa do denimu v novej sezóne je doslova zážitkom. Značka House pripravila odvážnu a avantgardnú kolekciu pre všetkých denimových fanúšikov. Boho, retro, rave - Denim kolekcia Reserved čerpá veľa zo štýlovej minulosti, ktorú pretavuje do novej kvality.

 Jemné kúzlo denimu Kolekcia Denim Reserved SS 19

Pred 150 rokmi boli uvedené na trh prvé džínsy, pred viac ako pol storočím Diana Vreeland, známa módna redaktorka, povedala: "Modré džínsy sú najkrajšie veci od gondoly". Dnes denim stále vládne uliciam. Je to aj kľúčový prvok novej kolekcie Reserved. Sledujúc svetové streetwear trendy sa dizajnéri Reserved inšpirujú históriou módy. Vychádzajúc z rôznych estetík a subkultúr z minulosti sa im podarilo vytvoriť modernú kolekciu s množstvom odkazov na sedemdesiate a deväťdesiate roky. Aj keď vychádza z rôznych odkazov, kolekcia je z hľadiska štýlu harmonická.

Dámska kolekcia nesie v sebe silný vintage odkaz. Je viditeľný v strihoch, textúrach a použitej farebnej schéme. V kolekcii nájdete rovné džínsy s vysokým pásom, širokými šatami s veľkými rozparkami, crop topmi a krátkymi oversize bundami. Čo je nové na denimových košeľových šatách s V výstrihom a stiahnutých opaskom? Obrovskú úlohu tu zohrávajú detaily – vypraté tkaniny, mramorové vzory alebo ombre potlače – to je estetika 90. rokov. Všetky modely sú v trochu vypratej farebnej palete, prašnej modrej, bledožltej alebo slonovinovej. Jednoliatosť retro džínsov je v kampani narušená ďalšími vintage návratmi, ako sú cyklistické šortky, tesné tričká a nohavice s hadím vzorom, ktoré len zdôrazňujú ich divoký charakter.

Kampaň tejto línie je inšpirovaná filmovou fotografiou amerického fotografa Williama Egglestona. Fotenie v exotických krajinách, prímorských scenériách a modernistických interiéroch prispieva k melancholickému charakteru fotografií. Nostalgická nálada fotografií dotvára samotnú kolekciu.
Kolekcia už je k dispozícii v predajniach a na reserved.com.

KOLEKCIA DENIM DAYS HOUSE jar/leto 19

Denim Days v House sú návratom do 80. rokov, keď džínsy zažívali svoje najlepšie časy, a to na prehliadkových mólach i v uliciach. Ich vyšúchanie, strihy, farby a výšivky vo vzájomnej kombinácii tvoria neskutočný výsledok. Samozrejme popri inšpirácii z minulosti sa k slovu dostávajú i aktuálne trendy . Je len na vás, či preferujete kompletný denimový look, alebo radi materiály striedate. Všetci si prídu na svoje.


Kolekcia je už dostupná v predajniach a na webe housebrand.com, kde nájdete praktického sprievodcu strihmi, a tak objavíte tie najlepšie nohavice pre seba.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.