Kuchyňa v duchu minimalizmu

Napísal ASKO - NÁBYTOK, Samsung 13. máj 2021

Kuchynské linky v minimalistickom štýle očaria najmä svojou ľahkosťou a dokonalou harmóniou. Ak vnesiete princípy minimalizmu do svojej kuchyne, vznikne z nej praktické a účelné miesto. Platforma Bespoke Home ponúka personalizované chladničkyznačky Samsung a nové lifestylové spotrebiče.

bespoke_home_1

Čisté materiály, neutrálne farby, jednoduché línie a tvary - to sú jedny z hlavných atribútov interiérového minimalizmu. Všetko by malo mať svoje miesto, aby linka pôsobila už na prvý pohľad čisto. Tento štýl tak spája eleganciu s praktickosťou, čo je pre modernú kuchyňu viac ako žiadúce.

Dizajn kuchyne je dôležitý, no podstata tkvie najmä v maximálnom funkčnom využití nábytku a vybavenia. Práve preto sa štýl minimalizmu stáva čoraz viac obľúbeným a vyhľadávaným. Vďaka praktickým vstavaným poličkám a skriniam má každý predmet svoje miesto, a zároveň je hneď poruke. Pri plánovaní interiéru si môžete vybrať z množstva moderných, nadčasových hitov, ktoré kuchynské štúdiá ponúkajú. V portfóliu nájdete organizéry zásuviek, otočné rohy, carousel systémy  či šikovné riešenie odpadkových košov. Medzi ďalšími unikátnymi produktmi možno nájsť drezy z moderných materiálov, nástenné úložné systémy a v neposlednom rade aj osvetlenie, frézované úchytky a mnoho ďalších.

Svetlá kuchyňa pôsobí čisto a harmonicky, čo je synonymom minimalizmu. To však neznamená, že musí byť len v nevýrazných bielych odtieňoch. Uvoľnite uzdu svojej fantázie a kombinujte svetlé dekorácie skriniek s drevenými alebo kamennými materiálmi, ktoré každému kuchynskému priestoru pristanú. Výhodou svetlých farieb je tiež fakt, že miestnosť vďaka nim pôsobí rozžiarene a opticky väčšie, než v skutočnosti je. Nezabudnite ani na spotrebiče, ktoré hrajú v každej kuchyni hlavnú úlohu. Do minimalistického interiéru sa skvele hodia práve ich vstavané varianty, vďaka ktorým bude celý priestor pôsobiť harmonicky. Čisté línie môžu plynule prechádzať celou linkou, bez toho, aby boli prerušované spotrebičmi.

Kuchyňa zbalená len pre vás - Bespoke Home 2021

S novými „kuchynskými balíčkami“ rozširuje Samsung prvýkrát v histórii na globálnej úrovni záber mimo segment chladničiek a ponúka užívateľom kompletný rad kuchynských spotrebičov na mieru. Ako prvý sa s nimi stretnú zákazníci v Spojených štátoch a v Európe. V USA predaj odštartuje v druhej polovici roka a v ponuke sa okrem chladničiek objavia aj personalizované mikrovlnné rúry a umývačky, ktoré svojim dizajnom a prevedením populárne chladničky doplnia.

Záleží len na užívateľoch, či zvolia jednotný dizajn celej kuchyne, či naopak vhodne sa doplňujúce farby a povrchovú úpravu. K dispozícii bude prevedenie Matte Black Steel (čierna), Navy Steel (tmavomodrá), Champagne Rose Steel (ružová) a White Glass (biela).

bespoke_home_2

Jednoduchosť a elegancia použitých materiálov i farieb sa krásne prelínajú a dodajú každej kuchyni ten správny šmrnc. Základom minimalistického štýlu je okrem jednoduchosti a praktickosti tiež istá miera zdržanlivosti. S dekoráciami, doplnkami, kvetmi a ďalšími drobnosťami, ktoré často v kuchyni môžu skôr prekážať, je potrebné zaobchádzať opatrne a vždy si rozmyslieť či ich naozaj v priestore potrebujeme.

  • Chladnička Bespoke Cube** umožňuje uskladniť aj iné predmety ako jedlo, napr. nápoje alebo kozmetiku. Je tak tichá, že ju môžete mať aj v spálni alebo vedľa gauča, prípadne kdekoľvek inde, kde sa vám bude hodiť.
  • Filtračný systém Bespoke Water Purifier** je k dispozícii s jedným alebo s viacerými kohútikmi. Umožňuje filtrovanie v štyroch úrovniach v množstve až 2500 l, čo stačí na celý rok pre štvorčlennú rodinu. Objem a teplotu vody je možné nastaviť hlasovo cez Bixby.

Kuchyňa Pura je minimalistická a svieža

Kuchyňa Pura so systémom bez úchytiek v bielom vysokom lesku je navrhnutá pre tých, ktorým imponuje minimalistický štýl. Svetlé odtiene sú oveľa menej náchylné na špinu ako tie tmavé. Lesklé skrinky sú potiahnuté fóliou, vďaka ktorej sa nečistoty nedostanú do hĺbky. Biele povrchy je jednoduché kombinovať s rôznymi farbami a dekoráciami. Pokiaľ chcete pri skrinkách zvoliť sklenený variant, je možný iba jeden, a tým  je sklo v ráme.  Vyberať je možné z číreho, matného alebo čierneho.

asko_pure_1

Luxusná kuchyňa Lux

Kuchyňa Lux žiari vďaka kvalitnému lesklému čelnému laku a architektonicky nedotknutému návrhu všetkých komponentov. Kuchyne sú navrhované so systémom LINE N bez úchytiek, ako aj vo verzii s klasickými úchytkami. Trend kuchýň s vysokým leskom sa teší stále väčšej obľube a pri modeli LUX môžete vyberať hneď zo 6 farebných variantov.

asko_lux_2

Kuchyňa IP3500 je praktickým a elegantným riešením

Model kuchyne IP3500 z rady Best Line je vhodný pre každého, kto má problémy s rozhodovaním. Dodáva sa totiž len v jednom farebnom odtieni, ktorým je sivo šedá. Doladiť kuchyňu do najmenších detailov vám umožní široká škála dekorov pracovných dosiek, zadných panelov, usporiadania úložných priestorov alebo osvetlenia. Môžete si tiež individuálne naplánovať úložné priestory, vďaka ktorým   budete mať dokonale zorganizovaný každý kúsok vašej kuchyne.

asko_ip_3

Dizajnová kuchyňa Flash

Pri tomto modeli ide dizajn a vysoký komfort ruka v ruke. Čisté línie, vynikajúce materiály a jasne štruktúrovaná architektúra sú charakteristickými znakmi tejto kuchyne. Najväčším lákadlom tohto materiálu je veľmi dobrý pomer dizajnu, úžitkovej hodnoty a ceny. Môžete si vybrať hneď zo 4 farebných prevedení vo vysokom lesku, od alpskej bielej po hodvábne šedú. Všetky varianty sú nadčasové a dajú sa skvele kombinovať s rôznymi dekormi korpusu a pracovných dosiek.

asko_flash_4

Kuchyňa Xavi - estetika v jemných líniách

Kuchyňa XAVI je veľmi obľúbená u milovníkov moderného bývania kvôli svojim výrazným a napriek tomu jednoduchým líniám kuchynských dvierok, ktoré sa otvárajú pomocou úchytiek na spodnej či hornej hrane. Nespornou výhodou je ich ľahká údržba, ktorú ocení každá domácnosť. Biele kuchyne sú navyše nestarnúcim trendom. Na svoje si prídu aj tí, ktorí hľadajú kuchyňu v lesklých tmavých odtieňoch alebo v drevenom dekore.

Zdroj foto: Bespoke Home 2021 - Samsung, ASKO - NÁBYTOK

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.