Ako mať v kuchyni dokonale zorganizované potraviny?

Napísal Trumpeter 18. február 2021

Potravinová skriňa alebo komora? Obe poskytujú mnoho výhod. Potravinová skriňa je prepotrebnou súčasťou každej kuchyne, keď to priestor čo len trochu dovoľuje. Nemusí byť veľká, ale dômyselne urobená, aby bolo všetko na svojom mieste a zároveň poruke.

kuchyna_komora21

Nielen dizajn, ale aj funkčnosť a úložné priestory rozhodujú o tom, ako sa nám v kuchyni bude nažívať. Potravinová skriňa alebo, ak to priestor dovolí, špajza, či komora sú v každej kuchyni nevyhnutnosťou. „Keďže kuchynský nábytok má zvyčajne hĺbku
60 a niekedy aj viac centimetrov, aj úzka potravinová skriňa poskytne dôležité úložisko. Čoraz žiadanejšie sú potravinové skrine s výsuvnými poličkami, pretože sa v nich dajú veci prehľadne uložiť a sú vždy dobre dostupné,“
Magdaléna Bóriová, vedúca kuchynského štúdia Oresi. „Výsuvný systém je dôležitý najmä v spodnej časti potravinovej skrine. Nielenže ušetrí čas pri hľadaní, ale zároveň sa pritom netreba tak veľmi zohýnať.“

Výsuvné systémy sú rôzne, niektoré umožňujú vytiahnuť iba jednu konkrétnu poličku, respektíve zásuvky, pri iných sa vysunú všetky naraz. Odborníci na kuchyne odporúčajú prvú možnosť, ktorá je praktickejšia.

Viac priestoru, viac možností, ale...

Samostatná komora či špajza zvyčajne poskytuje viac priestoru ako potravinová skriňa a okrem surovín potrebných na varenie sa do nej dajú odložiť aj kuchynské spotrebiče, ktoré sa používajú iba občas, zaváraniny a kadečo iné. Ak je v nej nižšia teplota, je to vhodné miesto aj na uskladnenie ovocia a zeleniny a v prípade veľkorysejšieho priestoru aj samostatne stojacej mrazničky.

Zároveň platí, že špajza na rozdiel od potravinovej skrine zvyčajne nie je úplne poruke, takže pri každom varení či pečení určite urobíte oveľa viac krokov. A aj upratovanie špajze je náročnejšie. Toľko políc, toľko úložného priestoru, to zaberie čas.

Systém nadovšetko

Aj do menšej potravinovej skrine sa toho zmestí neúrekom a špajzu nebude treba tak často upratovať, ak budeme dodržiavať systém slávnej odborníčky na poriadok Marie Kondo. „Nenakupujte do zásoby píliš veľa potravín s krátkou trvanlivosťou. Zbytočne nimi zapracete priestor a dávate šancu plesniam či moliam,“ radí M. Kondo. Ďalej odporúča skladovať potraviny v sklených nádobách, ktoré sú ekologické, potraviny sú v nich chránené a dajú sa systematicky uložiť.

Vo výške rúk, respektíve očí by mali byť uskladnené tie potraviny, ktoré používate najčastejšie – múka, soľ, cukor, cestoviny, koreniny. Miesto na zaváraniny a konzervy je v potravinovej skrinke úplne dole, aby zbytočne nezaťažovali konštrukciu nábytku. V špajzi zas môžu byť na horných poličkách. Cereálie, ktoré zvyčajne berieme do rúk iba ráno, môžu byť na vyššej poličke než potraviny, ktoré používame pri každom varení, no stále by mali byť dostatočne dostupné.

Na menej dostupné miesta ukladáme potraviny alebo veci, ktoré používame iba občas, napríklad formičky na pečenie, toaster, vykrajovačky. Naopak, vrecúška, potravinovú fóliu alebo servítky potrebujeme mať blízko.

„Ak chcete mať v kuchyni poriadok a systém, nenakupujte hlúposti. Hviezdicový vykrajovač na paradajky možno v obchode vyzerá super, ale ako často ho naozaj použijete?! To isté platí aj pri potravinách. Pokiaľ nemáte dostatočne veľký skladovací priestor a mnohopočetnú rodinu, je zbytočné kúpiť niekoľko kíl cukru len preto, že mal výhodnú cenu,“ nabáda M. Kondo.

Pre lepšiu predstavu

Ak sa chystáte prerábať svoju staršiu kuchyňu alebo budete mať celkom novú, už na začiatku jej plánovania treba myslieť aj na umiestnenie potravinovej skrine alebo samostatnej špajze. „Určite sa oplatí dať si poradiť, pretože skúsení dizajnéri dokážu navrhnúť vhodný priestor aj tam, kde si ho bežný užívateľ kuchyne nedokáže predstaviť,“ myslí si vedúca kuchynského štúdia M. Bóriová. „Tak sa napríklad dozviete, že keď budete mať širokú potravinovú skriňu, síce do nej zmestíte skutočne veľa vecí, ale bude to aj riadna váha, ktorú bude treba vysúvať. Nič pre nižších alebo starších ľudí. Poradia vám aj s výberom úchytov, ktoré by mali nielen dobre vyzerať, ale byť aj funkčné. A s mnohými ďalšími vecami.“

V niektorých kuchynských štúdiách vám pri návrhu urobia aj 3D vizualizáciu, takže vašu budúcu kuchyňu aj s potravinovou skriňou a jej vnútorným usporiadaním môžete zažiť ešte skôr, než bude naozaj existovať. Je to výhodné v tom, že si vopred dokážete presne predstaviť  všetok priestor, nábytok aj jeho vnútorné usporiadanie a vďaka tomu ešte v tejto fáze maximálne prispôsobiť svojim potrebám, zvykom alebo výške.

Výhody potravinovej skrine

-   Všetko je maximálne poruke, takže sa počas varenia a pečenia zbytočne nenabeháte.

-   Môže byť krásne kompaktnou súčasťou kuchynskej linky.

-   Pri systematickom usporiadaní potravín máte vždy prehľad, čo treba kúpiť.

-   Ľahko sa upratuje.

Výhody komory

-   Poskytuje veľkorysý  priestor aj na väčšie zásoby potravín.

-   Môžete v nej uskladniť aj ovocie a zeleninu.

-   Priestor na samostatne stojacu mrazničku, na zriedkavo používané kuchynské spotrebiče alebo ďalšie domáce spotrebiče (napríklad vysávač).

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.