O továrni "Stollwerck" v Bratislave v dátumoch

Čokoládová továreň v Bratislave bola založená v roku 1896 ako pobočka nemeckej firmy Stollwerck. V podniku „Cisárskokráľovskej rakúsko-uhorskej dvornej továrne na čokoládu bratov Stollwerckových“ sa pôvodne vyrábali predovšetkým lacné cukrovinky určené pre najširšie vrstvy obyvateľstva.

coko_mondelez19

Po roku 1948 sa továreň stala súčasťou celoslovenského podniku „Slovenské závody na čokoládu, cukrovinky a ovocné výrobky“. Od roku 1958 bol bratislavský závod zlúčený so závodmi Figaro v Trnave a Piešťanoch a premenovaný na Figaro. V roku 1963 sa továreň stala súčasťou kolosu Československej čokoládovne, ktorý združoval všetky československé cukrovinkárske továrne. Po nežnej revolúcii vznikla v roku 1992 v rámci privatizácie akciová spoločnosť Figaro, v ktorej 67 % akcií získal Jacobs Suchard, ktorý sa v roku 1993 spojil s Kraft General Foods Europe. Z neho potom v roku 2012 vznikla spoločnosť Mondelēz International.

Súčasnosť a novinka čokoládové pralinky Milka Moments 

„Továreň v Bratislave sa dlhodobo špecializuje na drobné samostatne balené čokoládové špeciality. Čím menší je potravinársky produkt, tým je, paradoxne, komplikovanejšia jeho výroba. Dobre to vieme a vychádzajú od nás vysoko kvalitné a chutné čokoládky, o ktoré je medzi spotrebiteľmi mimoriadny záujem,“ hovorí riaditeľ bratislavskej továrne Martin Hric. „To, že bol produkt, ktorý sme tu vyvíjali v spolupráci s naším centrom výskumu a vývoja, zaradený pod svetovo známu značku Milka, je pre nás obrovským úspechom. Vyplatila sa nám predovšetkým dlhodobo konzistentná stratégia a špecializácia našej továrne. Počítame pritom s tým, že objemy výroby produktov Milka Moments v nasledujúcich rokoch po uvedení na trh porastú,“ dodáva Martin Hric s tým, že tohtoročná investícia nie je ojedinelá, ale, naopak, odráža dlhodobo rastúce objemy výroby v továrni.

„Pralinky Milka Moments vychádzajú z najobľúbenejších a najpredávanejších príchutí čokolád Milka, ktoré už na trhu máme,“ hovorí Kristýna Vlasáková, manažérka značky Milka. „V prvej vlne ich u nás budeme uvádzať v štyroch rôznych baleniach. Pôjde o mix praliniek a ďalej príchute Oreo, Toffee Whole Nut a Almond-Caramel. 

Rovnako ako ostatné produkty značky Milka aj Milka Moments majú na svojom obale bandasku s informáciou, že sú vyrobené s použitím alpského mlieka. Mlieko sa pre tento produkt do továrne v Bratislave dováža až z alpského regiónu. Hneď vedľa je na obale umiestnené logo programu Cocoa Life zameraného na udržateľné pestovanie kakaa.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.