Labúžo pod šírym nebom

Grilovačkám ešte neodzvonilo! Každý krásny slnečný víkend by ste si mali dopriať stolovanie vonku alebo v prírode. Na gril patrí okrem mäsa aj syr. Kvalitný syr na grilovanie by sa nemal roztekať, žiaduca je chrumkavá kôrka a lahodné mäkké vnútro.

grilovanie 0618

Ak to s počasím nevyjde, stále si môžete pripomenúť vôňu letnej grilovačky a šup so syrom na panvicu! Vynikajúci prírodný syr z dielne Levických mliekarní prichádza v podobe novinky TEKOV Syr Gril. Snúbi sa v ňom tradícia a bohatú chuť. Pri jeho výrobe sa syrové zrno rozhŕňa vo vaniach ručne, vďaka čomu si syry zachovajú konzistentnú štruktúru s malým množstvom ôk, alebo úplne bez nich. Poctivá ručná práca so syrom pokračuje aj pri lisovaní, sú starostlivo vyberané a ručne opracované do finálnej podoby. Výsledkom je prvotriedna kvalita, ktorú pri gastronomických radovánkach pod šírym nebom určite oceníte. TEKOV Syr Grilje dostupný údený aj neúdený. Údi sa klasickým spôsobom, iba na bukovej štiepke a v studenom dyme. Výhodou je praktické balenie po dva kusy v 100g blokoch. www.levmilk.sk

Ako na grilovanie

  • Ako zistíme, či je pahreba vhodná na grilovanie? Jednoduchá pomôcka – uhlíky sú rozpálené do biela.
  • Ak sa chceme vyhnúť dymu, nenatierame rošt olejom, radšej použijeme tácku na grilovanie. Praktická je aj plastová fľaša s vodou a dierkou v uzávere – rýchlo uhasí plamienky, ktoré pripaľujú mäso.
  • Mäso obraciame kliešťami, nie vidlicou, aby z neho nevytiekla šťava. Najskôr ho grilujeme uprostred roštu, kde je najhorúcejšie, potom ho dáme dopiecť na kraj.
  • Po grilovaní je vhodné mäso nechať 3 – 4 minúty odpočinúť, je chutnejšie a šťavnatejšie.
  • Ryby je vhodné grilovať v špeciálnych kliešťach na ryby - udržia si tvar a koža sa neprilepí na rošt. Horúcu grilovanú rybu môžeme pokvapkať olivovým olejom, ktorý jej dodá delikátnu chuť.
  • Zeleninu tiež môžeme ochutiť olivovým olejom a korením či štipkou soli až po ugrilovaní.

Nezabudnite na správny výber oleja

  • Pre chutné a šťavnaté gril menu sú rovnako dôležité čerstvé a kvalitné suroviny, ale tiež správne zvolený kvalitný olej.
  • Nezriedka sa stretávame s tým, že ľudia v snahe grilovať „zdravšie“, siahnu po panenskom olivovom oleji, ktorý je určený výlučne pre studenú kuchyňu. Výsledkom je nepríjemný pach a škodliviny, ktoré vznikajú pôsobením tepla.
  • Výhodou kvalitného repkového oleja je neutrálna chuť, ktorá nepotláča prirodzenú chuť mäsa, rýb a zeleniny. Delikátny olivový olej zasa dodá šalátom a grilovanej zelenine ten správny akcent. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.