Poradíme vám, ako môžete ušetriť pri nákupe potravín

Podľa štatistických údajov majú slovenské domácnosti, v porovnaní s ostatnými krajinami EÚ jedny z najvyšších nákladov na potraviny. V rámci spotrebného koša tvoria výdavky na potraviny až 19 percent zo všetkých mesačných výdavkov slovenských domácností, teda takmer pätinu. 

bag food1200x800

Je to druhá najnákladnejšia položka, viac míňame už iba na bývanie a energie. Keďže potraviny sú nevyhnutnou súčasťou života, nemôžeme ich vyškrtnúť z nášho nákupného zoznamu. Môžeme sa však zamyslieť nad tým, ako nás môžu stáť menej. 

Efektívnejšia spotreba

Štatistiky ukazujú, že Slováci vyhodia do odpadu takmer milión ton potravín ročne, teda zhruba pol kila denne na osobu. Prvou dôležitou možnosťou ako šetriť na potravinách je teda ich efektívnejšie využitie. Treba nakupovať iba toľko potravín, koľko dokážeme v domácnosti spotrebovať, aby sa znížilo množstvo potravinového odpadu na minimum. Dôležité je aj ich správne skladovanie, aby sa predišlo ich znehodnoteniu ešte pred ich konzumáciou. 

Plánovanie nákupov

Skúsenosti nasvedčujú, že znížiť výdavky za potraviny sa darí, ak si vopred naplánujete jedálniček a prispôsobíte tomu nakupovanie. V obchode sa budete pridŕžať nákupného zoznamu, čo vám pomôže ľahšie odolať pokušeniu nakupovať zbytočnosti, bez ktorých sa v skutočnosti bez problémov zaobídete a ktoré vás stoja peniaze.

Pri nákupoch je užitočné využívať aj zľavové akcie, pri ktorých môžete usporiť. Ak sú v zľave výrobky ako ryža, cukor, olej alebo cestoviny, treba ich kúpiť vo väčšom množstve, do zásoby. Tieto výrobky majú dlhú dobu minimálnej trvanlivosti a tak ich nebudete musieť neskôr kúpiť drahšie, keď už nebudú v zľave. 

Výber sortimentu

Privátne značky obchodných reťazcov sa líšia od iných výrobkov v podstate iba menej atraktívnym obalom. Pri ich kúpe preto zaplatíte menej za rovnakú kvalitu, a to iba preto, lebo neplatíte náklady za drahý atraktívnejší obal. 

Šetrite pomocou cashbacku

Výhodnou možnosťou, ako pri nákupoch potravín môžete ušetriť je pravidelne využívať Cashback. To znamená, že za každý nákup získate časť zo zaplatenej sumy späť a k tomu získate aj tzv. Shopping points.  Jedinou podmienkou na využitie týchto výhod je stať sa zákazníkom nákupného spoločenstva Cashback World. Ak ešte ním zatiaľ nie ste, môžete sa zadarmo zaregistrovať na cashbackworld.com alebo priamo u jedného zo zmluvných predajcov. Na Slovensku je množstvo predajcov potravín, ktorí sú zmluvným partnerom Cashback World, či už ide o obchodné reťazce alebo lokálnych predajcov, takže výhody cashbacku môže využívať praktický každý, bez ohľadu na miesto bydliska. A to najlepšie na záver: medzinárodná obchodná komunita Cashback World vám umožňuje získať cashback a Shopping points aj za potraviny, ktoré kúpite v zľave. Výhody a zľavy sa teda násobia a víťazom ste jednoznačne vy ako zákazník.

O Cashback World: 
Medzinárodné nákupné spoločenstvo Cashback World ponúka atraktívne nákupné výhody (Cashback a Shopping Points) zákazníkom, ktorí chcú ušetriť pri svojich nákupoch v kamenných obchodoch použitím Cashback karty alebo online. Okrem toho ponúka predajcom jednoduchý a inovatívny vernostný program, ktorý im umožní stať sa súčasťou tohto nákupného sveta. Cashback World je v súčasnosti aktívny v 47 krajinách sveta. 13 miliónov jeho zákazníkov si užíva nákupné výhody u približne 130 000 obchodných partnerov na celom svete.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.