Krk vás prezradí

Je to tak! Nie tvár, ale krk, dekolt, lakte a kolená určia "poznaniachtivému" okoliu váš vek. Nezabúdajte preto na svoje "vizitkové partie"!

>> Móda >> Aktuálne >> Krk vás prezradí

Ak teda patríte do kategórie tých, ktoré sa už v tridsiatke snažia úpenlivo tlačiť svoj vek smerom dole, myslite na svoj krk práve tak často, ako na svoju tvár. A(!): nevystavujte krk a dekolt slnku, nespávajte na vysokých vankúšoch, nečítajte v posteli a nezabúdajte na pravidelné krémovanie a zábaly.

- Krk a dekolt ošetrujte každý deň rovnakým spôsobom ako pleť na tvári. To znamená: očistite pleťovým mliekom, dočistite pleťovou vodou a jemným poklepkávaním nakrémujte vyhovujúcim výživným krémom.

- Raz za 10 dní si urobte na krk pleťovú masku alebo zábal. Vhodná je napr. žĺtková maska, ktorá pleť vyživuje a zjemňuje: do sladkej smotany pridajte rozmiešaný žĺtok a niekoľko kvapiek mrkvovej šťavy; zmes v prípade potreby zahustite sušeným miekom a aplikujte. Zábal si môžete urobiť nasledovným spôsobom: na širší pás vaty naneste zohriaty olivový olej a priložte na krk; "vatový šál" oviňte plastickou fóliou a nechajte pôsobiť 30 minút.

- Nezanedbateľnou súčasťou prevencie ochabnutej pokožky je tiež cvičenie: každý deň urobte niekoľko krúživých pohybov hlavou raz doprava, raz doľava; potom ("zvedavým spôsobom") striedavo naťahujte krk raz na jednu, raz na druhú stranu a vysúvajte pritom dopredu bradu. Dané cviky vám spevnia svalstvo krku a dolnej časti tváre.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.