Ako zvládnuť hravo pedikúru aj manikúru v pohodlí domova

Napísal Simona Klérková 15. júl 2020

V lete sa nohy pohodlne cítia v sandáloch, na pláž a k bazénu si obúvame šľapky a žabky. Hravé farby a kvetinové motívy na letnom outfite krásne ladia s upravenými nechtami na nohách a rukách, nalakovanými v trendy farbách.

manikura_pedikura20

Práve v obuvi, ktorá viac odhaľuje, ako skrýva, vidieť, ako sa staráte aj v detailoch o svoj vzhľad a či vám na nôžkach a rukách naozaj záleží. Lebo neostrihané a neupravené nechty na rukách a nohách, stvrdnutá koža na pätách a otlaky dokážu pokaziť dojem aj z toho najkrajšieho outfitu. Aby ste mali nohy aj ruky upravené ako pravá dáma, nemusíte navštíviť pedikérsky salón.

Upravené  a zdravé nechty krášlia každú ruku a nohu. Nechtové platničky sú bledoružovej farby, na konci rovnomerne biele a hladképrimerane klenuté a bez zbytočných záderov. Ženské nechty na rozdiel od mužských sú tenšie na rukách (0,5 – 0,6 mm) a na nohách bývajú dvojnásobne hrubšie. Kvalita a rýchlosť rastu je individuálna  v závislosti od veku a zdravotných faktorov. Spomalený rast zaznamenávame v zimnom období, počas noci a vo vyššom veku. Kvalitu nechtov ovplyvňuje aj pravidelná manikúra a správna výživa. Ak hovoríme o zdravotných  faktoroch, býva to ochorenie nechtovej platničky, alebo iná choroba, ktorá sa prejavila na nechtoch.

Skrášliť si nechty na rukách a dopriať si profesionálnu pedikúru už dokážete aj vy samy v pohodlí domova s pomocou elektrickej manikúrovej a pedikérskej súpravy 5 v 1 Orava Lyra. O nechty na rukách aj na nohách a úpravu pokožky na pätách a chodidlách sa vám postará ako tá najvychýrenejšia pedikérka. Funguje na dve 1,5 V batérie a v príslušenstve má až 5 rôznych násad s rôznymi povrchmi v tej najvyššej kvalite a s dlhou životnosťou. Podľa potrebnej intenzity ošetrenia a starostlivosti si nastavíte nižší alebo vyšší stupeň otáčok a obrusovanie, opilovanie a formovanie môže začať. Plstená násada sa výborne hodí na leštenie nechtov, brúsny valček z bieleho korundu je určený na tvarovanie a skracovanie akrylových aj prirodzených nechtov, odstrániť kutikulu na bokoch a navrchu nechtov jednoducho zvládnete diamantovou brúskou s karbidom kremíka a niklová brúska vám poslúži na presné opilovanie nechtov pri detailnej starostlivosti. Na zrohovatenú kožu na pätách a chodidlách použite brúsku na brúsny papier.

Manikúrová a pedikérska súprava 5 v 1 Orava Lyra je vkusne a prakticky zabalená v úložnom puzdre, ktoré sa vám ľahko zmestí aj do dovolenkovej batožiny, aby ste mali pri bazéne, na pláži aj počas letnej promenády nôžky aj nechty na rukách v tip-top stave.

Orava Lyra môže byť vaša za 17,90 €. www.orava.eu

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.