Nové trendy v permanentnom mejkape obočia

Napísal TS FRAIS 16. december 2019

Móda tenkých obočí je už dávno za nami. Dnešné trendy hovoria o prirodzenom hustom strapatom obočí, ktoré vyzerá, akoby ste si ho nikdy netrhali. Ako na to? Radí artistka Veronika Przewlocka z Inštitútu zdravia a krásy FRAIS. 

obocie_121219

Permanentný mejkap obočia zažíva na Slovensku obrovský boom a každá dáma chce mať na tvári dokonalé a krásne obočie, ktoré ladí k jej tvári. Artistka Veronika Przewlocka, ktorá sa pravidelne inšpiruje zahraničnými trendami, začala tento trend ponúkať aj na Slovensku:

Strapatý trend

„Dnes si väčšina žien praje práve takzvané strapaté obočie. Chodia za mnou známe ženy a ženy z celého Slovenska. Veľa žien je aj zo zahraničia, napríklad z Nemecka a Švajčiarska. Mám z toho veľkú radosť,“ hovorí Veronika Przewlocka.

V čom je toto obočie iné ako ostatné? „Vyzerá veľmi prirodzene a tak, akoby ste si ho ani nikdy netrhali. Málokto by povedal, že je tetované,“ prezrádza. 

Obočie na mieru

Ak sa chystáte na permanentný mejkap, Veronika Przewlocka hovorí, že každá dobrá artistka by mala najskôr zhodnotiť stav vašej kože, farbu očí, vlasov a tvar celej tváre. „Až po konzultácii a uistení sa, že je klientka o všetkom informovaná, začínam tetovať. Tetujem dvomi technikami. Najskôr si predkreslím tvar, nakreslím chĺpky a medzi nich tieňujem strojčekom. Vytvára to ako trsy obočia, čo vyzerá realisticky,“ opisuje odborníčka.

Klientke najprv nakreslí ceruzkou tvar a podľa klientky a toho, čo sa jej hodí vytvára celé obočie. Farbu zvolí podľa typu pleti a farby vlasov. Mladším sa z jej skúseností väčšinou hodí hrubšie a strapatejšie, starším tenšie. Celý zákrok trvá do hodiny. Na výber má niekoľko značiek farieb, všetky sú prírodné bez ťažkých kovov a olova.

„Takéto obočie vydrží asi 18 mesiacov, pri suchšej pokožke aj dva roky,“ hovorí Veronika Przewlocka. „Odporúčam ho po roku, roku a pol pretetovať, aby bolo výrazné. Časom totiž začne blednúť,“ dodáva Veronika Przewlocka z kliniky FRAIS.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.