Fotografia v profile

Napísal Partner na úrovni 01. december 2014

Vynikajúco zvolená fotografia v profile vie byť v online zoznamovaní úžasnou výhodou. Aby sme vám vedeli čo najlepšie poradiť, ako zvládnuť toto umenie...


... opýtali sme sa tých najpovolanejších - 341 používateľov Partner na úrovni.

7 tipov pre perfektný výber

Čo by ste mali vedieť:

1. Na fotografii záleží

Online zoznamovanie sa od bežných foriem hľadania partnera líši v jednom zásadnom bode. Dáva Vám možnosť urobiť prvý dojem nie len svojím vzhľadom, ale najmä osobnosťou prostredníctvom profilu. Dôležitosť fotografií by ste však nemali podceňovať. Fotografia je totiž podľa 40% účastníkov nášho prieskumu tým prvým, čo v profile hľadajú.


 2. Na fotografii skutočne záleží!

Na základe nášho prieskumu sme tiež zistili, že ak niekomu chýba fotografia v profile, až 26% mužov a 25% žien by tento profil neotvorilo.
Tieto čísla sa možno na prvý pohľad nezdajú až tak veľké, no ak fotografiu zanedbáte, môžete prísť až o 1/4 potenciálnych nápadníkov či nápadníčok. A to už je slušné riziko, že sa obídete s niekým, kto za to stojí.

3. Rada nad zlato pre dámy: Neskrývajte sa

Dámy, chcete vedieť, aká fotografia v profile na mužov zapôsobí najmenej? 30% pánov sa v našej ankete vyjadrilo, že najhoršou voľbou je portrétová fotografia, na ktorej nie je vidieť zvyšok postavy.
Ak sa pre portrétovú profilovú fotografiu predsa len rozhodnete, nahrajte do svojho albumu aj nejaké ďalšie, dobre zvolené fotografie, ktoré budú reprezentovať Vás, Vašu osobnosť a prípadne Vaše záľuby.


 4. „Selfies“ nie sú žiadna tregédia

Selfies, alebo štylizované fotky seba samého, častokrát robené mobilným telefónom pred zrkadlom, sú skutočným fenoménom posledných rokov. Zažili svoj boom, vyvolali siahodlhú diskusiu, spustili aj vlny znechutenia a unudenosti a v poslednej dobe sa zdá, že zapadnú prachom, ako každá iná internetová senzácia. Napriek tomu ich až 90% účastníkov našej ankety nepovažuje za tej najhorší profilový prehrešok. Rozhodne Vám však neodporúčame nimi kompletne zaplniť celý Váš profil.5. Rada nad zlato pre pánov: Odev nie je dobrovoľný

Hľadáte lásku na internete a dúfate, že odhalená mužná hruď či pekáč buchiet na bruchu vylepšia Vaše šance? Že ste ukázali ešte viac? Nepotešíme Vás! Až pre 35% opýtaných žien je takáto fotografia v profile jasným víťazom súťaže o nechutnosť dňa.

Ak to so svojou snahou o nájdenie vážneho, perspektívneho vzťahu myslíte vážne, mala by tomu zodpovedať aj Vaša profilová fotografia. Nechcete predsa pôsobiť ako mačo, ktorému ide iba o to jedno a o hľadanie skutočného vzťahu nemá záujem. Nehovoriac o tom, že na serióznych zoznamkách častokrát fotografie podliehajú kontrole (napríklad ako na Partner na úrovni) a fotografie s nevhodným obsahom sa do profilov ani nedostanú.


6. Slnečné okuliare sú out

Vo svete online zoznamovania rozhodne! Slnečné okuliare sú podľa 18% našich respondentov najhorším módnym doplnkom a Vašu profilovú fotku rozhodne nevylepšia. Vaši potenciálni nápadníci či nápadníčky Vám chcú predsa vidieť nie len do tváre, ale aj do očí.

7. Pozor na grafické úpravy

Ste grafický guru a v programoch na úpravu obrázkov ste ako doma? Gratulujeme a tešíme sa s Vami. Svoje profilové fotografie by ste však mohli ušetriť. Grafické úpravy, obvzlášť, ak viditeľne nie sú profesionálne urobené, vedia otráviť až 17% používateľov online zoznamiek. Prispievajú tiež k tomu, že 30% opýtaných považuje fotografie za najviac umelo vylepšovanú súčasť zoznamovacích profilov a preto ich treba brať s rezervou.

Vzorka: 341 používateľov Partner na úrovni. Podiel žien: 61%; priemerný vek: 43,5 roka.

Zdroj: Partner na úrovni Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.