Cesta k dokonalému tichu je hrubá len pár centimetrov...

Keď sme byt kupovali, toto by nás nenapadlo ani v zlom sne! Kto mohol tušiť, že budeme počuť každé spláchnutie u susedov? Ktorý projektant to preboha schválil? Prečo tie paneláky nestavali inak? Aj tieto sťažnosti a povzdychnutia bohužiaľ nie sú výnimkou medzi mnohými majiteľmi bytov v novostavbách, rovnako ako v starších panelových domoch.

ursa_silentio20

Akustické dosky zaistia v domácnosti dokonalé ticho

Nepríjemný hluk od susedov, rôzne rušivé zvuky či dotieravá hudba, ktorá znie, ako keby bola priamo v miestnosti, hoci plynie z vedľajšieho bytu. A nemožnosť si v pokoji a tichu vo svojom byte odpočinúť. To všetko má na svedomí nedostatočná či zle vyriešená akustická izolácia v budovách.

Nie je výnimkou, že developeri šetria na materiáloch a niektoré novostavby spĺňajú len najnižšie limity na akustické normy v interiéri jednotlivých bytov. Ich obyvatelia ale zažívajú hlukové peklo. Napríklad, ak sa susedom narodí dieťa, kúpia si neustále štekajúceho psa alebo sa „iba“ často sprchujú. Podobné problémy sú dôverne známe aj mnohým obyvateľom panelových domov. Riešenie je pritom jednoduché – dostatočné odhlučnenie stien a priečok pomocou akustických dosiek.

Jednou zo špičkových, mimoriadne hutných a zároveň ľahkých priečkových izolačných dosiek je URSA SILENTIO 33. Vďaka svojim vlastnostiam sa uplatní pri odhlučnení miestností vo všetkých typoch stavieb.

„URSA SILENTIO 33 je prémiová nekašírovaná, tepelná, akustická a protipožiarna doska z minerálnej vlny na báze skla. Je vhodná do stavebných konštrukcií s vysokými požiadavkami na akustický komfort, tepelný odpor a požiarnu bezpečnosť. Vďaka mimoriadnej presnosti tiež dokonalo vyplní všetky dutiny konštrukcie,“ tvrdí Tereza Vojancová zo spoločnosti URSA.

Pri použití akustických dosiek sa dá dosiahnuť vysokých hodnôt vzduchovej nepriezvučnosti vysoko exponovaných priečok. Ich súčiniteľ priestupu tepla dosky zároveň zaraďuje do skupiny najvýkonnejších izolácií na trhu. Svojou objemovou hmotnosťou navyše výrazne prevyšujú bežné priečkové izolácie, a tým zvyšujú požiarnu odolnosť konštrukcií.

Akustické dosky ochráni vás a vašich blízkych pred hlukom, zvýšia akustický komfort vášho bývania, znížia požiarne riziko a zároveň udržia vo vašej domácnosti teplo. Jednoducho sa aplikujú do súčasných konštrukcií prostredníctvom suchej montáže a umožňujú rýchlu výstavbu bez zbytočného znečistenia. Cesta k dokonalému tichu pritom meria len pár centimetrov...

Viac na www.ursa.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.